Erzurum Egitimine Kütüphane Destegi

Milli Egitim Bakanliginin baslattigi "Mesleki Egitimde 1000 Okul" projesi kapsaminda, Erzurum Yakutiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yapilan kütüphane törenle hizmete açildi.

Erzurum Egitimine Kütüphane Destegi
Yakutiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kurulan kütüphanenin açilisini Erzurum Il Milli Egitim Müdürü Salih Kaygusuz, 9.Kolordu Komutani Tümgeneral Erhan Uzun ve Yakutiye Ilçe Milli Egitim Müdürü Cihan Kivanç yapti.

9.Kolordu Komutani Tümgeneral Erhan Uzun, Erzurumlu emekli Korgeneral Hayrettin Uzun tarafindan kütüphaneye 360 kitap bagislandigini açikladi.

Tümgeneral Erhan Uzun, Eski bir Çin atasözü der ki: “Bir yil sonrasini düsünüyorsan tohum ek, on yil sonrasini düsünüyorsan agaç dik, Yüz yil sonrasini düsünüyorsan insan yetistir, bizim hedefimiz de insan yetistirmek olmali.” diyerek konusmasini söyle sürdürdü: “Kisa hedeflere degil daha uzun hedeflere bakmamiz gerekiyor. Bizler asker olarak muharebe meydaninda düsmanla savasiyoruz. Toplumumuzun içindeki esas düsman cehalettir. Cehaletle savasmak için de çocuklarimizi bilgiyle donatmamiz gerekir” diye konustu.

Il Millî Egitim Müdürü Salih Kaygusuz da açilista yaptigi konusmada Müdürlük olarak okuma kültürüne büyük önem verdiklerini ve basta Erzurum Kitap Akademisi olmak üzere çesitli okuma faaliyeti yürüttüklerini belirtip okullarda kurulacak kütüphanelerin de okuma kültürüne katkisi olacagina inandigini söyleyip, kütüphanenin kurulmasinda emegi geçen tüm ögretmen ve idarecilere tesekkür etti.

TÜBITAK 2204 Lise Ögrencileri Arastirma Projeleri Yarismasi Türkiye Finalinde Degerler Egitimi alaninda Türkiye 3.sü olan Nurgül Eksioglu ve Psikoloji alaninda tesvik ödülü alan Muhammed Erdal Buke ve Yusuf Irsad Tercan’a 9.Kolordu Komutani Tümgeneral Erhan Uzun tarafindan plaket verildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.