TOBB Baskani Hisarciklioglu Nusaybin'de Ziyaretlerde Bulunup Alisveris Merkezinin Açilisina Katildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) Baskani Rifat Hisarciklioglu, Nusaybin'de ziyaretlerde bulunup bir alisveris merkezinin açilisina katildi.Beraberindeki TOBB yöneticileri ile Nusaybin'e gelen Hisarciklioglu, Ticaret ve Sanayi Odasi Baskani Mahsum Özmen, Ticaret Borsasi Baskani Necdet Aktas'in yani sira oda ve borsa yöneticileri tarafindan karsilandi.

Hisarciklioglu, gazetecilere yaptigi açiklamada, ilçe sanayicilerinin ve oda temsilcilerinin Nusaybin'in sorunlarini çözmek için yogun çaba içerisinde olduklarini ve buna sahit olduklarini dile getirdi.

Suriye sinirinda yapilan Nusaybin Sinir Kapisina deginen Hisarciklioglu, sunlari kaydetti:

"Nusaybin ekonomisini patlatacak bir is yapmistik. Burada gümrük kapisinin temelini atmistik. Suriye'deki iç savas maalesef bu kapiyi harekete geçiremedi. Eger bu kapiyi harekete geçirebilseydik bugün Nusaybin ekonomisine katkisi üç, dört, bes kati olurdu. Simdi burasi bir iç gümrük olarak kullaniliyor. Son günlerde ülkemiz yeniden kavga ve çatisma ortamina sürüklenmek isteniyor. Ticaret erbabi olarak, isadami olarak kesinlikle bu islerin disindayiz. Kesinlikle kardeslikten yanayiz, dostluktan yanayiz. Bizim bir talebimiz var o da huzur. Huzur olmadan ticaret olmaz, ticaret olmadan refah olmaz. Özellikle kimsenin fitnesine düsmeyiz. Biz 365 oda ve borsa olarak hepimiz tek yumruk, hepimiz ayni noktadayiz. Bütün meselemiz ülkemizin ve sehrimizin ekonomisini kalkindirmaktir. Ne olur kimse kimseyi ötekilestirmesin. Etnik kökeninden dolayi mezhebinden, dininden, inancindan, siyasi görüsünden dolayi kimseyi dislamayin. Biz biriz, kardesiz. Birlikte rahmet ayrilikta azap vardir."

Hisarciklioglu, Ticaret ve Sanayi Odasi ile Ticaret Borsasi ziyaretlerinden sonra Nusaybin'de bir alisveris merkezinin açilisini yapti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.