Varto'da 'Kadina Yönelik Siddetle Mücadele' Toplantisi

Mus’un Varto Kaymakami ve Belediye Baskan Vekili Mehmet Güder baskanliginda ‘Kadina Yönelik Siddetle Mücadele’ toplantisi yapildi.

Varto'da 'Kadina Yönelik Siddetle Mücadele' Toplantisi
Belediye baskanligi toplanti salonunda ilgili kurum temsilcilerinin katildigi toplanti öncesi konusan Kaymakam Güder, "Maalesef kadinlarimiza yönelik bir siddet var ve bu siddetin mutlaka ortadan kaldirilmasi gerekiyor. Her konuda oldugu gibi bu konuda da egitimin sart oldugunu biliyoruz. Kadina yönelik siddeti önleme çok önemli bir konudur. Gerek mevzuat açisinda gerek sosyolojik açidan devlet büyüklerimizin çok büyük önem verdigi bir konudur. Genel anlamda siddeti reddediyoruz ama kadina yönelik, çocuga yönelik, aciz insanlara yönelik siddeti öncelikle ve daha yüksek sesle reddediyoruz" dedi.

Yapilan toplantinin ardinda Ilçe Emniyet Müdürlügü ile Varto Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlügü tarafindan Belediye Is Hani önünde açilan standa geçen Varto Kaymakami Mehmet Güder ile kurum amirleri, daha sonra çarsi merkezinde bir yürüyüs düzenleyerek vatandaslara gül ve brosür dagitip balon uçurarak kadin siddetine hayir dediler.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.