Ögrenciler Ata'lari Ile Bulustu

Çagfen Koleji, Ataçag Koleji ve Anaçag Anaokulu ögrencileri, velileri ve ögretmenleri Anitkabir’i ziyaret ederek, Ata’larina saygi durusunda bulundu.

Ögrenciler Ata'lari Ile Bulustu
Anitkabir mozolesine çelenk sunumu ve saygi durusunun ardindan Çagfen Koleji, Ataçag Koleji ve Anaçag Anaokulu Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin, Anitkabir özel defterini imzaladi. Ögrenciler, ebeveynler ve ögretmenler daha sonra Anitkabir’i ve buradaki Atatürk ve Kurtulus Savasi Müzesi’ni gezdi. Ögrenciler Atatürk’ün hayati ve Kurtulus Savasi mücadelesi ile ilgili ögretmenlerden ve yetkililerden bilgi aldi. Anitkabir ziyaretinin ardindan ögrenci, ebeveynler ve ögretmenler 1. Meclis, 2. Meclis ve Ankara Kalesi’ni de ziyaret ederek gezdiler.

“Atatürkçü ve çagdas gençler yetistirmek Ata’miza boynumuzun borcudur”

Çagfen Koleji, Ataçag Koleji ve Anaçag Anaokulu Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin, “Ulu Önderimiz, Basögretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ögrencilerimiz, ebeveynlerimiz ve ögretmenlerimizle birlikte gerçeklestirdigimiz bu ziyaretle anmak, sevgi ve minnetimizi bir kez daha göstermek istedik. Ögrencilerimizi Atatürkçü ve Atatürk’ün gösterdigi çagdas medeniyetler yolunda ilerleyen gençler olarak yetistirmek Ata’miza boynumuzun borcudur. Kendisini bir kez daha sonsuz saygi, minnet ve özlemle yad ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.