Maras Dondurmasi Film Oluyor

Kahramanmaras’in dünyaca ünlü dondurmasi beyaz perdeye uyarlaniyor. Ünlü isimlerin oynayacagi filmin, nisan ayinda gösterime girmesi planlaniyor.

Maras Dondurmasi Film Oluyor
Yaklasik 1 ay boyunca çekimlerinin Kahramanmaras’ta yapilacagi ‘Külahima Anlat’ filmi için ilk adim atildi. Cüneyt Sentürk’ün yapimciligini üstlendigi filmde ünlü isimler de rol alacak.

Filmde Maras dondurmasi ile kentin örf ve adetinin anlatilacagini ifade eden Yapimci Cüneyt Sentürk, “Külahima Anlat filmi, esimin yazmis oldugu bir senaryo. Yönetmenligini Ahmet Karaagaç ve benim üstlendigim bir proje. Basrollerde Tugba Özay, Okan Karacan, Naci Tasdögen, Hüseyin Nacar bizlerle beraber olacak. Projemiz dondurma ile hayatini geçiren bir ailenin trajikomik hikayesi. Neden ’Külahima Anlat?’ Çünkü bizim ecdadimiz Avrupa’ya gönderiliyor. Dondurmaciligi oraya yaymis bir ailem var benim. Rahmetli babaannemin tarafi. Benim gibi esim de Balkan kökenli. Neticede Külahima Anlat filminin de çok büyük bir anlam kazanacagini düsündük. Maras dondurmasinin dünyada ne kadar büyük bir deger oldugunu bildigimiz için böyle bir çalisma baslattik” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.