Yenisehir'de Gramaj Denetimi

Diyarbakir’in Yenisehir Ilçe Belediyesi Zabita Müdürlügü tarafindan pide firinlarina yönelik ruhsat, gramaj ve hijyen denetimleri gerçeklestirildi.

Yenisehir'de Gramaj Denetimi
Halk sagligini korumak amaciyla yürüttügü denetimleri araliksiz bir sekilde sürdüren Yenisehir Belediyesi ilçede bulunan ekmek firinlarinda gramaj, hijyen ve ruhsat denetimi yapti. Yenisehir Kaymakami ve Belediye Baskani Murat Besikci’nin ilçede fahis fiyat ve hileli satislara geçit verilmemesi talimati ile günlük periyodik bir sekilde denetimlerini gerçeklestiren zabita ekipleri, denetimlerde ilk olarak is yeri açma ruhsatlarini inceledi. Temizlikten gramaja, imalat araç-gereçlerinden satis ve sunuma varincaya kadar çok genis kapsamli yapilan denetimlerde zabita ekipleri, bazi imalathanelere uyarida bulundu.

Yenisehir Kaymakami ve Belediye Baskani Murat Besikci vatandaslarin saglikli gida tüketiminin öncelikli amaçlari oldugu belirtilerek, söz konusu denetimlere periyodik araliklarla devam edilecegini kaydetti.

Baskan Besikci, “Basta ekmek olmak üzere gida üretimi ve satisi yapan is yerlerinin siki denetime alinmasi yönündeki hassasiyetimizi kararli bir sekilde sürdürmekteyiz. Gramaj eksikligi ve fiyat tarifesi gibi konularda da mevzuat disi hareket eden is yerleri hakkinda ekiplerimiz gerekli uyarilarda bulunarak durum tespit tutanagi tutmaktadirlar” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.