Ögrencilerden Gençlik Kütüphanelerine Yogun Ilgi

Sehitkamil Belediyesi tarafindan ögrencilerin daha iyi bir ortamda kitap okumalari ve ders çalismalari amaciyla yapilan gençlik kütüphaneleri, yogun ilgi görüyor. Okuldan arta kalan zamanlarini Sehitkamil Belediyesi gençlik kütüphanelerinde geçiren ögrenciler, sessiz ve sakin bir ortamda ders çalisma imkani buluyorlar.

Ögrencilerden Gençlik Kütüphanelerine Yogun Ilgi
Ögrencilere sundugu sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif imkanlarin yani sira ögrencilerin akademik basarilarini arttiracak nitelikli ders çalisma ortamlari olusturan Sehitkamil Belediye Baskani Ridvan Fadiloglu, bu konuda kapasite arttirma çalismalarini araliksiz sürdürüyor. Ilçenin birçok noktasinda bulunan gençlik kütüphanelerine ögrenciler, büyük ilgi göstermeyi sürdürüyor. Evde ders çalisma olanagi olmayan ya da odaklanma sorunu yasayan ögrenciler, gençlik kütüphanelerinde pandemi kurallarina uygun bir sekilde ders çalisma imkani buluyorlar. Ortaokul, lise, üniversite, YKS ve KPSS ögrencilerine; çalisma ortaminin yani sira ödev ve konu arastirmalarina yardimci olmak için bilgisayar hizmeti de sunuluyor.

"Kütüphenemize yogun bir ilgi var"

Ögrencilerin kütüphanelere yogun ilgi gösterdiklerini ifade eden Mütercim Asim Kütüphanesi ögretmenlerinden Mehmet Sait Cila, “Malumunuz 2021-2022 egitim ve ögretim yilinin baslamasiyla birlikte ögrenciler tarafindan kütüphanemize yogun bir ilgi var. Burada ortaokul, lise, üniversite, YKS ve KPSS’ye hazirlanan ögrencilere hizmet vermeye çalisiyoruz. 256 kisi kapasiteli kütüphanemize ögrencilerimiz yogun talepte bulunuyorlar. Bizler de elimizden geldigince ögrencilerimize yardimci olmaya çalisiyoruz. Hijyen, maske ve mesafe kurallarina dikkat ederek, ögrencilerimizin taleplerini yerine getirmeye çalisiyoruz. Ögrencilerimiz okuldan arta kalan zamanlarini kütüphanemize gelerek degerlendirmeye çalisiyorlar. Okulda, islemis olduklari derslerin tekrarini yapiyorlar, bunun yani sira ev ödevlerini yapiyorlar. Bilmedikleri konulari bizlere soruyorlar, bizler de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kütüphanemize gelmek isteyen ögrencilerimizi de bekliyoruz” seklinde konustu.

"Sessiz ve sakin bir ortamda derslerimize çalisiyoruz"

Gençlik kütüphanelerinin kendileri için önemli oldugunu belirten lise ögrencisi Fatma Aytaç, “Okullarin açilmasiyla birlikte ders basi yaptik. Tabi okuldan arta kalan zamanlarimizi en iyi sekilde degerlendirmek adina Sehitkamil Belediyemizin gençlik kütüphanelerine geliyoruz. Evde ders çalisma imkanimiz pek olmadigi için burayi tercih ediyoruz. Kütüphanemizde sessiz ve sakin bir ortamda derslerimize çalisiyoruz, ödevlerimizi yapiyoruz. Burada sagligimiz için hijyen, maske ve mesafe kurallarina da dikkat ediliyor. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Istedigimiz kitaplari burada bulabiliyoruz, ödevlerimizi en iyi sekilde hazirliyoruz. Konsantrasyonumuz hiçbir sekilde dagilmiyor ve derslerimize daha adaptasyonlu bir sekilde çalisiyoruz. Bilmedigimiz konulari buradaki hocalarimiz sayesinde çözmeye çalisiyoruz. Hocalarimiz bizlere yakindan ilgi göstererek derslerimize yardimci oluyorlar. Böylesine güzel bir kütüphaneyi bizlere kazandirdiklari için Sehitkamil Belediyemize çok tesekkür ediyorum. Diger ögrenci arkadaslarimizin da Sehitkamil Belediyemizin gençlik kütüphanelerine gelmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.