Kayseri'den Kisa Kisa

Kocasinan Belediyesinin kentsel dönüsüm projelerinden biri daha hayata geçiyor.

Belediyeden yapilan açiklamaya göre, dönüsüm çalismalari kapsaminda Ertugrul Gazi Mahallesi'nde 2 Kasim Sali günü saat 14.00'te kat karsiligi ihalesi gerçeklestirilecek.

Mahalledeki kentsel dönüsüm alanini yerinde inceleyen Kocasinan Belediye Baskani Ahmet Çolakbayrakdar, bölgeyi Kocasinan ve Kayseri'ye yakisir hale getireceklerini belirtti.

Çolakbayrakdar, 2 Kasim Sali günü saat 14.00'te gerçeklestirilecek kat karsiligi ihalenin sartname ve eklerinin Kentsel Tasarim Müdürlügünden temin edinilebilecegini kaydetti.

- KAYMEK, "Suurlu Gençlik Projesi"yle gençleri gelecege hazirliyor

Kayseri Büyüksehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Egitim ve Kültür AS (KAYMEK), "Suurlu Gençlik Projesi" ile gençleri gelecege hazirliyor.

Proje kapsaminda gençlik merkezlerindeki ögrencilere, Kayseri Bilim Merkezi'nde bulunan sanat, fen, robotik, gökyüzü gözlemleri ve astronomi egitimleri gibi birçok atölyede, birbirinden farkli egitimler sunuluyor.

Atölyelerde toplamda 1200 ögrenci eglenerek, ögrenmenin keyfini yasiyor.

- Saadet Partisi Kayseri Kadin Kollarindan "Umut Ormani Projesi"

Saadet Partisi Kayseri Kadin Kollari, orman yanginlari nedeniyle azalan agaç sayisini artirmak için "Umut Ormani Projesi"ni hayata geçiriyor.

Saadet Partisi Kayseri Kadin Kollari adina açiklama yapan Beyza Serbest, ülke olarak son yillarda ve özellikle geçen yaz, ciddi boyutta orman yanginlari yasadiklarini animsatti.

Yanan ormanlari hep birlikte yeniden yeserteceklerini aktaran Serbest, "Bu farkindalikla, Saadet Partisi Kadin Kollari olarak, kurmak istedigimiz 'Necmettin Erbakan-Umut Ormani' ile dogamizda ve sosyal hayatimizda kaybettigimiz degerleri el birligi ile yeniden kazanacagimiza ve böylelikle yarinlara daha güzel bir ülke birakacagimiza inaniyoruz." ifadesini kulandi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.