Tufanbeyli'de 29 Ekim Coskusu

Adana’nin Tufanbeyli ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami gün boyu süren etkinlikler ve fener alayiyla son buldu.

Tufanbeyli'de 29 Ekim Coskusu
Etkinlikler Tufanbeyli Kaymakamliginda tebriklerin kabulüyle basladi.

Ardindan Tufanbeyli Belediyesi tören alaninda belediyenin destekleriyle düzenlenen Ilçe Milli Egitim Müdürlügü ve Ilçe Gençlik Spor Müdürlügünün organize ettigi okullarin gösterileri sergilendi. Ögrenciler arasina düzenlenen güres müsabakalarinda dereceye giren ögrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafindan takdim edildi. Toros Dagi eteklerinde bulunan ilçede düzenlenen fener alayi katilim yogun oldu. Protokol üyeleri ve çok sayida vatandas ellerinde fenerler ve Türk bayraklari ile hükümet konagi önünden ilçe merkezine yürüyüs gerçeklestirdi. Sehitlik Aniti’nda okunan Kur’an-i Kerim tilavetinden sonra ilçenin dört bir yanindan izlenen havai fisek gösterileri ile kutlamalar son buldu.

Tufanbeyli Belediye Baskani Remzi Ergü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami kutlanmalarinin Toros Dagi’nin eteklerinde cosku ile kutlandigini ve Çal Daglari’nda dalgalanan bayragin bu milletin birlik ve bütünlügünün sembolü oldugunu ifade etti.

Etkinliklere Kaymakam Abdullah Sari, Belediye Baskan Remzi Ergü, Cumhuriyet Savcisi Sehensah Sencer Özlap ve çok sayida vatandas katildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.