(Özel) Manzarali Hamam Sefâsi Herkese Bedava

Bursa’da muhtesem manzaralarin içinden fiskiran sifali sularda vatandaslar bedava kaplica keyfi yasiyor. Uludag’in sonbahar serinliginde sicak termal sularda bedava kaplica kürü yapan vatandaslar bölgeye akin ediyor.

(Özel) Manzarali Hamam Sefâsi Herkese Bedava
Büyükorhan ilçesinin Dügüncüler köyü sinirlarinda, Aliova çayinin kenarindan çikan dogal kaplica suyunu köylüler yaptiklari havuzlarda topluyor. Havuzlarda biriken kaplica sulari bölgeye gelenlere ücretsiz olarak sunuluyor. Kaplica suyunun sicakligi ise 38 derece. Sifali sudan faydalanmak isteyen çok sayida vatandas buraya yaz kis gelerek açik havada kaplica keyfi yapiyor. Bölge, muhtesem manzarasi ve sifali sulariyla görenleri büyülüyor.

Köylerinin tabiat harikasi oldugunu ifade eden Dügüncüler köyü sakinleri, "Köyümüzde Aliova çayi kenarindan kaplica sulari çikiyor. Biz bu sulari kendi imkanlarimizla yaptigimiz havuzlarda topladik. Iki tane havuzumuz var. Birinden kadinlar, digerinden erkekler faydalaniyor. Çikan kaplica suyu 38 derece sicaklikta. Yaz kis çok sayida vatandas buraya gelerek sifa ariyor. Çok kisinin sifa bulduguna sahit olduk. Bu kaplica havuzlarindan faydalanmak ücretsiz. Biz hiç bir sekilde kimseden ücret almiyoruz. Buraya gelen vatandaslar kaplica havuzlarina girip faydalandiktan sonra ücret ödemeden ayriliyor. Buraya yaz kis kaplicadan faydalanmak için gelenler oluyor. Çok fazla kimse bilmiyor" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.