Sultansehir Gençlik FEST Basladi

Sultangazi Belediyesi’nin düzenledigi “Sultansehir Gençlik FEST” basladi. 3 gün boyunca sürecek festivalde gençler doyasiya eglenecek.

Sultansehir Gençlik FEST Basladi
Sultangazi Belediyesi tarafindan düzenlenen “Sultansehir Gençlik FEST” basladi.

Sultangazi Belediyesi etkinlik alaninda gerçeklestirilen festivalde Kitap Fuari, spor tutkunlarinin kiyasiya mücadele edecegi ödüllü 3x3 Sokak Basketbol Turnuvasi, oyunseverlerin hünerlerini sergileyecekleri playstation kapismasi ve daha birçok etkinlik yer aliyor. Etkinlik alaninda gençlerle bir araya gelen Sultangazi Belediye Baskani Abdurrahman Dursun, eski basketbolcu Harun Erdenay ile birlikte basketbol oynadi.

"Ekin Uzunlar konseriyle de festivalimiz son bulacak"

Gençlerle birlikte etkinlik alaninda bulunan oyunlari oynayarak vakit geçiren Dursun, üç gün boyunca festivalin sürecegini söyleyerek, "Gençlik Festivali’ndeyiz. Bugün basladi.

Pazar aksamina kadar devam edecek. Gençlerimizin kitapla iç içe olmalari için festivalimize kitap stantlari da açtik. Sadece Sultangazi degil çevre ilçelerden gelecek tüm gençlere de insallah üç gün boyunca çok güzel sürecek bir festivali onlara hediye etmis olacagiz. DJ gösterileri olacak, dans gösterileri olacak. Ekin Uzunlar konseriyle de festivalimiz son bulacak" diye konustu.

Eski basketbolcu Harun Erdanay ise gençlerin doyasiya eglenebilecegini ifade ederek, "Gerçekten çok güzel bir gün, çok güzel bir spor etkinligi ama ayni zamanda kitap etkinligimiz de var. Bölgedeki gençler çok sansli. 3 gün boyunca burada hem sosyallesecekler, hem kitap okuyabilecekler hem spor yapacaklar. Burada emegi geçen bütün herkese tesekkür ederim" seklinde konustu.

3x3 Sokak Basketbol Turnuvasi’nda yer alan Aykan Balota, sampiyon olmak istediklerini dile getirerek, "Takimimla birlikte turnuvaya geldik. Sampiyon olmak istiyoruz. Buradaki herkese gücümüzü göstermek istiyoruz. Böyle bir etkinlik düzenledikleri için baskanimiza da çok tesekkür ederim" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.