Milletvekili Tutdere'den 29 Ekim Mesaji

TBMM Baskanlik Divani Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adiyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami nedeniyle mesaj yayimladi.

Milletvekili Tutdere'den 29 Ekim Mesaji
Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, egemenligi kayitsiz sartsiz millete teslim etmek üzere kurdugu, kimsesizlerin kimsesi Türkiye Cumhuriyetimizin 98’inci yasini kutladi.

Tutdere, “Ülkemiz, ekonomik ve siyasal açidan bir buhranin içinde olsa da basta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizi kuran kadrolarin yol göstericiliginde, Anayasa’nin temel dayanagi olan ’demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti’ anlayisini, kararli bir yönetim eliyle güçlendirerek sürdürecegiz. Çünkü bizler, Atatürk ilkelerinin öncülügünde, bunu basaracak güce, öz güvene ve birikime sahibiz. Ülkemizde adalete olan susuzlugu, Cumhuriyetimizin kurulusundaki gibi genis bir mutabakatla giderecegiz ve yine bu genis mutabakat ile Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandiracagiz.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliginde on binlerce sehidimizin kaniyla kurulan Cumhuriyet, ekonomiden egitime, tarimdan sehircilige, kültürden sanata bir milletin yeniden varolus destanidir. Tüm yurttaslarinin hiçbir ayrima, ötekilestirmeye tabi tutulmaksizin yasamasini, fikri hür vicdani hür nesiller yetistirilmesini ve tüm komsulariyla iyi iliskiler içinde, çagdas dünyanin saygin üyeligini amaçlayan Cumhuriyetimizin, ilelebet payidar kalacagina duydugumuz inanç, bugün ülkemizde ve dünyada yasadigimiz politik krizlerden kurtulmamiz açisindan yol göstericidir.

Üstünlerin hukuku yerine, hukukun üstünlügünü, demokrasiyi, laik ve sosyal hukuk devletini savunan bizlerin sorumlulugu, cumhuriyetimizi demokrasi, hukuk ve adaletle taçlandirmaktir. Unutulmamalidir ki 16 Mayis 1919’da bir avuç yol arkadasiyla Istanbul’dan Samsun’a hareket eden Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’nun özgürlügü ve bagimsizligi ortak paydasinda bulusturdugu milyonlarla, Kurtulus Savasi’ni zafere ulastirmayi ve Cumhuriyetimizi kurmayi basarmistir.

Bu duygu ve inançla 98’inci yasini kutladigimiz Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslari basta olmak üzere tüm sehit ve gazilerimizi rahmetle aniyorum. Cumhuriyetimizin 98’inci yilini kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda ilerlemesi için mücadele eden tüm yurttaslarimizi saygi ve sevgiyle selamliyorum” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.