Kayaliklarda Dev Türk Bayragi Açtilar

Kütahya’nin Tavsanli ilçesinde bir grup dagci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami dolayisiyla Göbel Termal yaninda bulunan yüksek kayaliklardan inis aninda dev Türk bayragi açarak kutlama yapti.

Kayaliklarda Dev Türk Bayragi Açtilar
Tavsanli ilçesi Göbel Termal merkezindeki kayaliklara dagcilar tarafindan dev Türk bayragi asildi. Bir gece kamp yapan gruba, Cumhuriyet’in kurulusunun 98’inci yildönümü dolayisiyla Kanyon Bursa ekibi, Tavsanlili dagcilar ve Cross ekibi de katilarak, yüksek kayaliklardan inis esnasinda dev Türk bayragi açildi.

Kanyon Bursa ekibinden Yilmaz Ergül, "Geçtigimiz yil da benzer bir etkinligimiz olmustu. Bu sene de 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami etkinlikleri kapsaminda 6 ’ya 9 metre ebatlarinda Türk Bayragimizi indiriyoruz. Burada yaptigimiz tirmanis ve inis egitimlerini önce teorik sonrasinda ise pratik egitimlerle gerçeklestiriyoruz. Kolay is degil ama bizim için de çok zor is degil" diyerek ekip çalismasi ruhunun önemini vurguladi.

Tavsanlili dagcilardan Zafer Kahraman ise "Geçtigimiz yil bu tarz etkinlik yapmistik fakat akabinde Izmir depremi nedeni ile buruk geçmisti. Sehir disindan da birçok arkadasimiz bu etkinligimize katildi kendilerine çok tesekkür ederiz" diyerek bu heyecanlarina ortak olan tüm sporculara tesekkür etti.

Etkinlige katilan sporcular, dagcilik sporunu herkese sevdirmek bölgenin tanitimi ve en önemlisi Cumhuriyetin kurulusunun 98. yilini kutlamak için gerçeklestirdiklerini söyledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.