BTSO, AK Parti Yönetimini Agirladi

AK Parti Bursa Il Baskani Davut Gürkan, Bursa is dünyasinin taleplerinin takipçisi ve destekçisi olduklarini belirterek, “Is dünyamizin taleplerini en üst mercilere, Cumhurbaskanimiza kadar iletmeyi sürdürecegiz. Hep birlikte Bursa için mücadelemize devam edecegiz” dedi.

BTSO, AK Parti Yönetimini Agirladi
Bursa Ticaret ve Sanayi Odasi (BTSO), AK Parti Bursa Il Baskani Davut Gürkan ve Il Yürütme Kurulu Üyeleri’ni agirladi. BTSO Yönetim Kurulu Baskani Ibrahim Burkay ve BTSO Meclis Baskani Ali Ugur’un yani sira BTSO Yönetim Kurulu ve meclis baskanlik divani üyelerinin de yer aldigi toplantida Bursa’nin üretim ve ticaret hayatinin gelecegi ile ortak çalisma alanlari degerlendirildi.

Toplantida konusan BTSO Yönetim Kurulu Baskani Ibrahim Burkay, bir sehrin bulundugu cografyada tutunabilmesinin 3 temel dinamige bagli oldugunu belirterek, bu dinamikleri tarihî ve kültürel miras, dogal güzellikler ve yerel kabiliyetler olarak siraladi. Bursa’nin hem tarihi mirasi hem de dogal güzellikleri açisindan son derece zengin bir sehir oldugunu ifade eden Burkay, bu zenginligi isleyecek yerel kabiliyetlerin ise vizyonu olan yöneticiler, yatirimcilar ve girisimciler oldugunu ifade etti.

Bursa’nin Türkiye’nin sanayi baskenti oldugunu belirten Baskan Burkay, “Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçi kenti olan Bursa bugün tek basina 121 ülkeden daha fazla ihracat yapiyor. Ihracatta 4 dolarlik kilogram basina birim degerine ulasan ve 6 milyar dolarlik dis ticaret fazlasi veren kentimiz tüm Türkiye’ye ilham kaynagi oluyor. Bunlari basarmis olsak da Bursa’nin 50 yil sonrasini da bugünden planlamamiz gerekiyor” dedi.

“Bugün atacagimiz her adim cografyamizin gelecegini sekillendirecek” diyen Baskan Burkay, konusmasini söyle sürdürdü: “Bursa, tarih boyunca ekonominin merkezi olmus bir sehir. Bunu degistirmeniz mümkün degil. Bursa’nin planlamaya ihtiyaci var. Dünya genelinde dogru planlamayla bunu basaran, rol modeller var. Bursa, bu rol modellerin yaptiklarini en rahat sekilde yapabilecek ve daha ötesine geçebilecek kabiliyette bir sehir. Oda olarak Bursa’nin mevcut yapisiyla özdeslesen bölgeleri arastirdik. Almanya’nin Baden Württemberg ve ABD’deki San Francisco’yu model olarak belirledik. Baden Württemberg Almanya’nin en yüksek Ar-Ge harcamasinin gerçeklestigi, tek basina 200 milyar dolar ihracat yapan bir bölge. Dünyada artik ülkelerin degil bölgelerin rekabeti var. Bizim bu rekabette ligden düsmememiz lazim. Rakiplerimiz yeni yatirim alanlari ile hizla büyüyor. BTSO olarak 8 yildir TEKNOSAB, BUTEKOM, Model Fabrika, BTSO MESYEB ve BUTGEM gibi projelerimizle Bursa’nin rekabetçiligini güçlendirmeyi amaçliyoruz. Bu noktada bütün sehrin isbirligi ve dayanisma ile ortak hedeflere ilerlemesi gerekiyor. AK Parti Il Baskanimiz Davut Gürkan’a göstermis olduklari ilgi ve is dünyamiza vermis olduklari desteklerden dolayi sükranlarimi sunuyorum.”

“Is dünyasinin taleplerinin takipçisiyiz”

AK Parti Bursa Il Baskani Davut Gürkan, Bursa’nin Türkiye ekonomisi açisindan son derece önemli bir sehir oldugunu belirterek, BTSO’nun “Bursa büyürse Türkiye büyür” sloganinin destekçisi olduklarini ifade etti.

Kentin sanayide, ihracatta, vergide ve istihdamda ön siralarda yer aldigini belirten Gürkan, “Bursa ekonomisinin güçlenmesi ve Bursa’nin gelecek vizyonunun çizilmesi taraftariyiz. Siyaseten biz bunlari yapmakla mükellefiz. Bu kurguyu dogru sekilde planlamamiz gerekiyor. Bursa bereketli bir sehir. Is birligi ile bu sehri daha iyi noktalara getirebiliriz. Is dünyamizin taleplerini en üst mercilere, Cumhurbaskanimiza kadar iletmeyi sürdürecegiz. Hep birlikte Bursa için mücadelemize devam edecegiz” diye konustu.

BTSO Meclis Baskani Ali Ugur ise dünyada ekonomik, teknolojik, siyasi alanlar basta olmak üzere her alanda temposu giderek artan köklü bir degisim ve rekabet döneminin içinde olduklarini belirterek, bu dönemde istisare ve isbirligine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarini ifade etti.

Bursa’da üretim ve ticaret hayatinin gelismesi için yogun bir çaba sergilediklerini kaydeden Ugur, kent olarak dogru stratejiler ve yol haritasi esliginde sürecin kazananlar liginde olmayi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.