Bozüyük'te Bayram Coskusu

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayraminin 98. yil dönümü coskuyla kutlandi.

Bozüyük'te Bayram Coskusu
Cumhuriyet Bayrami kutlama töreni ilk olarak Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde, Kaymakam Adem Öztürk, Garnizon Komutani Bkm. Yzb. Hamdi Ferhat Inanç ve Belediye Baskanimiz Mehmet Talat Bakkalcioglu’nun tebrikleri kabulü ile basladi.

Ardindan protokol üyeleri ve katilimcilar etkinliklerin yapilacagi Bozüyük Kapali Spor Salonu yanindaki çim sahaya geçti. Çim sahada düzenlenen törene protokol üyeleri ve ögrencilerin yani sira vatandaslar da yogun bir katilim gösterdi. Burada program öncesinde belediyemiz tarafindan ögrencilere meyve suyu ve kek ikrami yapildi. Tören ilk olarak Kaymakam Öztürk, Garnizon Komutani Bkm. Yzb. Inanç ve Belediye Baskani Bakkalcioglu’nun halkin ve ögrencilerin bayramini kutlamalari ile basladi.

Saygi durusunda bulunulmasi ve Istiklal Marsi’nin okunmasinin ardindan devam eden programda Atatürk’ün sesinden 10. Yil Nutku dinlendi. Günün anlam ve önemini belirten konusma Ilçe Kaymakami Adem Öztürk tarafindan yapildi. Kaymakam Öztürk konusmasinda Cumhuriyet Bayrami’ni kutlayarak "Yasadigimiz bu kritik cografyadaki mevcut tüm olumsuzluklara ragmen Cumhuriyetimiz sayesinde, bu toprakalr üzerinde yasayanalr, tasada ve kivançta bir ve bütün olmada, ocagini ve asini paylasmada ne kadar kardes oldugunu ortaya koymus, dahasi büyük bir Millet ve Devlet olmanin hgeregini ecdadi gibi milyonlari asan vatnsiz insanlara kucagini açmis, dünyanin neresinde olursa olsun mazlumlara sahip çikmis, zalimin karsisinda olmus, tüm dünyaya baris, adalet ve refahi yaymaya çalismistir. Bugün geldigimiz noktadan daha aydinlik yarinlara ancak Cumhuriyetle varabileceginin bilince olan Büyük Türk Milleti Cumhuriyet rejimiyle kivançlidir" dedi.

Program kutlama mesajlarinin okunmasi, siirlerin okunmasi, folklor gösterileri, lise ögrencilerinin oratoryo gösterisi ve kahramanlik türküleri ile devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami konulu çesitli yarismalarda dereceye giren ögrencilere protokol üyeleri tarafindan ödülleri verildi.

Çim sahadaki program bando esliginde ögrencilerin resmi geçit töreni ile sona erdi.

Düzenlenen kutlama törenlerine Bozüyük Kaymakami Adem Öztürk, Garnizon Komutani Bkm. Yzb. Hamdi Ferhat Inanç, Belediye Baskani Mehmet Talat Bakkalcioglu, Cumhuriyet Bassavci Vekili Birgivi Dertli, Ilçe Jandarma Komutani Binbasi Serkan Aktay, Emniyet Müdürü Orhan Bozdemir, Kent Konseyi Baskani Nurettin Oydu, muhtarlar, sehit aileleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kurulusu temsilcileri, ögretmenler, ögrenciler ve vatandaslar katildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayrami kutlamalarinin yapilacak araç konvoyu ile sona erecegi ögrenildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.