29 Ekim'de Ardahan'da Kar Sürprizi

Ardahanlilar Cumhuriyet Bayraminda kar sürpriziyle karsilasti.

29 Ekim'de Ardahan'da Kar Sürprizi
Kent genelinde etkisini gösteren kar yagisi ilerleyen saatlerde yogunlugunu artirdi. Ögleden sonra baslayan kar yagisi, sehrin birçok noktasinda etkili oldu. Sehir merkezinde araliksiz devam eden kar yagisi kenti beyaza bürüdü. Ardahan, karla kaplanirken, kartpostallik görüntüler de olustu. Çocuklar ise tarihi Halilefendi köprüsünde kar üzerinde bisiklet keyfi yapti.

29 Ekim Cumhuriyet bayraminda kar sürprizi ile karsilastiklarini söyleyen Burak Tastan, ’’Bugün 29 Ekim Cumhuriyetimizin kurulusunun 98’inci yil dönümü ve bu günü büyük bir heyecanla kutluyoruz. Kentte her yil 29 Ekimde kar yagisi beklenen bir durum. Bugünde ayni durum devam etti. Serhat sehri Ardahan’a ilk kar 29 Ekimde yagdi. Yogun bir kar yagisi sonrasi kent beyaza büründü. Kar yagisi sonrasi kartpostallik görüntüler ortaya çikti. Ardahan her mevsim güzel ama kis ayri bir güzel ve bu gün itibariyle kis tamamen yüzünü gösterdi’’ seklinde konustu.

Kent kar yagisi ile ayri bir güzellige büründü. Özellikle çam agaçlarinin üzerinde biriken kar kartpostallik renkli görüntüler olusturdu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.