Türk Sanat Haftasi Londra'da Basladi

Ingiltere’nin baskenti Londra’da 31 Ekim’e kadar sürecek olan Türk Sanat Haftasi basladi.

Türk Sanat Haftasi Londra'da Basladi
Ingiltere’nin baskenti Londra’daki Saatchi Galeri’de 19’u Türk toplam 21 sanatçiya ait 100 e yakin eser, Renko London organizatörlügünde Türk Sanat Haftasi kapsaminda 31 Ekim tarihine kadar sergilenmeye basladi.

Sergide, heykeltiras, ressam ve fotograf sanatçilarinin eserleri sanatseverlerin begenisine sunulurken, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçin serginin açilisinda konustu.

Yalçin, Londra’da Türk sanatçilarinin yer aldigi bir sergi gerçeklestirildigi için gurur ve mutluluk duydugunu belirtti.

Londra’da ilk kez düzenlenen Türk Sanat Haftasi sergisinde, Sergide Bahri Genç, Baris Saribas, Basak Cansu Güvenkaya, Cengiz Yatagan, Çigdem Erbil, Devrim Erbil, Ece Clarke, Emin Çizenel, Esra Meral, Eva Sonaike, Joanna Gilbert, Mehmet Günyeli, Mine Zabci, Nuri Battal, Renk Erbil, Rina Bakis, Sakit Mammadov, Sina Mirel, Sümer Erek, Yam Karkai ve Yigit Yazici’nin eserleri yer aldi.

Renko London’in kurucusu ve çagdas resim sanatinin Türkiye’deki temsilcilerinden Devrim Erbil’in kizi Renk Erbil aralik ayinda da Alaçati’da sergi gerçeklestireceklerini belirtti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.