Baskent'te Kadin Sagligini Önceleyen Projeler Devam Ediyor

Ankara Büyüksehir Belediyesi Kadin ve Aile Hizmetleri Daire Baskanligi ile Saglik Isleri Daire Baskanligi is birliginde Baskent’teki kirsal mahallelerde yasayan kadinlara yönelik saglik egitimleri veriliyor. Büyüksehir Belediyesi, bu egitimlerle kadinlarin daha da bilinçlenmesini hedefliyor.

Baskent'te Kadin Sagligini Önceleyen Projeler Devam Ediyor
Ankara Büyüksehir Belediyesi, toplum sagligini önceleyen çalismalar yaparak tüm kesimlere yönelik özel projeler hazirliyor. Kadin sagligini önceleyen çalismalarda is birligi yapan Büyüksehir Belediyesi Kadin ve Aile Hizmetleri Daire Baskanligi ile Saglik Isleri Daire Baskanligi, Baskent’in kirsal mahallerinde yasayan kadinlara gezici araçlarla ulasarak saglik egitimleri veriyor.

Egitimlere uzman doktor ve hemsireler katiliyor

Kadin Danisma Merkezi ekipleri, gezici araçlarla her hafta bir ilçede uzman doktor ve hemsireler ile birlikte kadin sagligi egitimleri düzenliyor.

Son olarak Elmadag Hasanoglan’da gerçeklestirilen egitime katilan ve Baskent’te yasayan kadinlarin daha da bilinçlenmesini saglamayi amaçladiklarini belirten Saglik Isleri Daire Baskani Seyfettin Aslan, “Saglik projemize destek veren gönüllü doktor ve hemsire arkadaslarimiz bu egitimlerde önemli bilgiler veriyor. Bu tarz çalismalarimizi hizlandiracagiz ve gelistirecegiz” dedi.

Egitime katilan Hadiye Büyükpoyraz düsüncelerini, “Doktorumuz çok güzel bir anlatim yapti. Birebir doktor ile görüsmek çok faydali oldu. Tansiyon ve sekerimizi de ölçtüler. Baskanimiza özellikle çok tesekkür ediyorum” sözleriyle dile getirirdi.

Merkeze erisimi olmayan kadinlara gezici araçlarla ulasan ve ücretsiz hijyen kitleri dagitan Büyüksehir Belediyesi, saglik egitimlerine yil boyu devam edecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.