Sultangazi'de Dönüsüm Basliyor

Sultangazi Belediyesi tarafindan ilçede gerçeklestirilecek genis kapsamli kentsel dönüsüm planinin tanitimi yapildi. Proje tanitiminda konusan Baskan Av. Abdurrahman Dursun, vatandaslari bankaya mecbur etmeden ev sahibi yapacaklarini kaydetti.

Sultangazi'de Dönüsüm Basliyor
Sultangazi Belediyesi, Çevre ve Sehircilik Bakanligi ve TOKI isbirliginde Sultangazi için yasam kalitesini artiran projeler hayata geçiriliyor. Sultangazi Belediye Nikah Sarayi’nda gerçeklesen toplantiya Sultangazi Belediye Baskani Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti Ilçe Baskani Süleyman Yigitoglu, muhtarlar ve vatandaslar katildi.

Sultangazi’nin çehresini degistirecek kentsel dönüsüm projeleri Cumhuriyet Mahallesi’nde baslayacak. Projenin tanitimini slayt gösterisiyle anlatan Baskan Dursun, vatandaslara 48 ay boyunca bin 500 lira kira yardiminda bulunacagini belirtti.

“Bir an önce can ve mal güvenligimizi saglayacak konutlara geçelim”

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki projeyi anlatan Sultangazi Belediye Baskani Av. Abdurrahman Dursun, “Sultangazi’de Kentsel dönüsüm çalismalarimizin bir örnegiyle buradaydik. Cumhuriyet Mahallemizdeki kentsel dönüsüm çalismasi. Burasi çok uzun yillardir dönüsüm bekleyen, insanlarin talepleri olan bir yerdi. Bizde bir an önce can ve mal güvenligimizi saglayacak konutlara geçelim seklinde talepte bulunan oldukça fazla vatandasimizin oldugu bölgedir. Seçim döneminde ve sonrasinda yapmis oldugumuz çalismalarla burada yasanabilir, yatay mimarisi içerisinde konutlar üretmek için gayret ediyoruz. Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan’in talimatiyla ayrica Çevre ve Sehircilik Bakanligimizin da büyük destegiyle çok güzel bir proje ortaya çikarmis olduk. Bu proje mevcutta zemin arti 4 kat olan yapilari sadece zeminle arti 5 katla bitiriyoruz. Yasam alanlariyla, parklariyla, bahçeleriyle, oyun gruplariyla ve otoparklarin yer altina alinmasiyla çok güzel bir kentsel dönüsüm örnegidir” dedi.

“48 ay boyunca bin 500 lira kira yardiminda bulunacagiz”

Baskan Dursun, “Yaklasik 90 bin lirayla 120 bin lira arasinda bir katki talebimiz var. Bu talebimiz karsiliginda da yaklasik 120 aylik bir vade ortaya koyuyoruz. Konutlar teslim edildikten sonra baslayacak ödemeler. En üst sinirimiz 120 bin liralik bedelle ev sahibimiz yeni evine kavusmussa, ayda bin lira ödeyecek. Böyle bir parayla da yeni konutuna sahip olmus olacak. Banka veya bir faizle ugrasmayacak. Böylelikle vatandaslarimiz yasanabilir yerde olacak. Vatandaslarimiza 48 ay boyunca bin 500 lira kira yardiminda bulunacagiz. Bu yardim evlerini bosaltir bosaltmaz verilmis olacak. Kira ile ilgili de böyle bir destekte bulunmus olacagiz” seklinde konustu.

“Bin 112 dairemiz var”

Vatandaslari bankaya mecbur etmeden ev sahibi yapacaklarini dile getiren Baskan Dursun, “Bin 112 dairemiz var. Sadece 370 daire artarak bu proje ortaya çikmis olacak. Bakanligimizin bize vermis oldugu bilgi yaklasik 80 milyon lira katkisi olacak. Bir müteahhit girse 80 milyon lira zara ediyor demektir. Ama biz isin o tarafinda degiliz. Buradan bir kar elde edilsin diye bir rant etsin tarafinda degiliz. Burada bir kazanç varsa buradaki komsularimiz kazanir. Burada bir rant varsa o komsularimiz olur. Hiç kimseye ve bir bankaya mahkum etmeden yasanabilir güzel konutlari vatandaslarimiza teslim edecegiz. Huzurla yasasinlar diye bu karar onlarin. Biz hep onlarla birlikteyiz” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.