Mut Zeytinyagi Baskent Market'te

İçel’in Mut ilçesinde üretilen sifir asitli zeytinyagi Ankara’da marketlerde tüketicilerle bulusacak.

Mut Zeytinyagi Baskent Market'te
Mut Kaymakami Batuhan Bingöl, Ilçe Tarim ve Orman Müdürü Ekrem Bayir, Mut Üreticileri Tarimsal Kalkinma Kooperatifi Baskani Ali Osman Çelik, Mut Ziraat Odasi Baskani Hidir Kar ve Mut Belediye Baskan Yardimcisi Hüseyin Salgur’un katildigi ilk sevkiyat programinda, Mut ürünlerinin hak ettigi degeri her pazarda gördügü ve her geçen gün kiymetinin daha iyi anlasildigi belirtildi.

Mut Üreticileri Tarimsal Kalkinma Kooperatifi Baskani Ali Osman Çelik, “Ilçemiz zeytin üreticilerimizden aldigimiz organik zeytinlerimizi, düsük asitli zeytinyagi sikimini yaparak ambalajladik. Ankara’da bulunan Büyüksehir Belediyesi’ne ait ve bünyesinde kooperatifler ve üretici birliklerinin ürünlerinin satisa sunuldugu Baskent Market’e ilçemizin gözbebegi zeytinyagimizin pazarlanmasini yaptik ve bugün ilk sevkiyatimizi gerçeklestiriyoruz. Zeytinyaginda oldugu gibi ilçemizin kaliteli, yüksek aromali dogal ürünlerinden pekmez, nar eksisi ve incir kurusu için görüsmelerimiz sürüyor. En kisa sürede baglantilarimizin sonuç verecegine inaniyoruz. Mut Belediyemiz ürünlerimizin sevkiyatinda bizlere yardimci oldu. Bu hizmetin hayata geçmesinde emegi geçenlere çok tesekkür ediyorum” dedi.

Belediye Baskan Yardimcisi Hüseyin Salgur, “Ilçemizin en kiymetli dogal ürünlerinden olan zeytinyagimizin, her sofraya ulasmasini temenni ediyoruz. Aromasi ve kalitesiyle ilk tadimda kalitesini ortaya koyacagindan emin oldugumuz zeytinyagimizin baskentimizde marketlerdeki raflarinda yer almasindan gurur duyuyoruz. Kooperatifimiz, ziraat odamiz, ilçe tarim müdürlügümüz ve kaymakamligimizla birlikte el birligi ile memleketimiz ve insanimiz için çalisiyoruz” seklinde konustu.

Kaymakami Batuhan Bingöl ise ilçede üretilen zeytinyaginin kalitesine ve lezzetine güvendiklerini belirterek, "Pazarda hak ettigi degeri görecegine inaniyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.