'Masalina' Isimli E-Twinning Projesi Kabul Edildi

Zonguldak’in Çaycuma ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticiliginde yurtiçi ve yurtdisi paydaslarla hazirlanan ‘Masalina’ isimli E-Twinning projesi kabul edildi.

'Masalina' Isimli E-Twinning Projesi Kabul Edildi
Projenin uygulama ve tasarim asamasinda 14-16 yas, uygulama sürecinde ise 4-10 yas araliginda olan ögrenciler yer aliyor. 4-10 yas çocuklarina verilecek olan degerler egitimi çocuklarin tüm gelisimleri açisindan önem tasiyor. Egitim sisteminin ögretim programinin tüm kademelerinde projede ele alinan degerlerin var olmasi ögrenme ve pekistirmeyi arttirmasi hedefleniyor.

Seçilen kukla ve çesitli etkinlikler ile 4 ay boyunca her ay 4-10 yas ögrencilerine bir degerden bahsedilecek ve ögrencilere sorumluluk verilerek yine her ay bir deger islenecek. Ayin sonunda ise ele alinan degerin ögrenilmis düzeyinin ölçümü yapilacak.

Proje çalismasinda toplam 9 ögretmen yer aliyor. Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden; Merve Koçak ve Ebru Ar, Çaycuma Anaokulundan; Gökçe Tuncel, Persembe Anaokulundan; Canan Akkuzlu ve Akçahatipler Ilkokulundan, Sule Çiçekçi Çaycuma adina projede çalismasinda yer aliyor.

Proje çalismasina lise, okulöncesi ve ilkokul seviyelerinden ögrenciler katilim saglayacak. Projeye Romanya’dan Scoala Gimnaziala Nifon Balasescu, Tulcea, Romanya, ÜrdünAlaal Secondary Comprehensive School for Girls, Irbid, Ürdün; Düzce’den Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yozgat Sorgun’dan Gedikhasanli Sehit Mustafa Önder Ilkokulu, Zonguldak’tan Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Çaycuma Anaokulu, Akçahatipler ilkokulu ortak çalisma yapacak.

Projede yer alan “Masalina” karakteri tamamen lise ögrencilerinin özgün çizimleri ile çizilip onlarin elleri ile örülerek hayat buldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.