Istanbul'da Okul Servislerine Yönelik Denetim

Istanbul’da okul servislerine yönelik denetim gerçeklestirildi. Sariyer Maslak ve Besiktas’ta gerçeklestirilen denetimlerde servis soförlerinin ehliyet ve ruhsatlari kontrol edilirken, ögrenciler korona virüs tedbirleri kapsaminda bilgilendirildi.

Istanbul'da Okul Servislerine Yönelik Denetim
Trafik Denetleme Sube Müdürlügü’ne bagli trafik polisleri ve sivil trafik ekipleri Istanbul’da okul servis araçlarini denetledi. Sariyer Maslak’ta ve Besiktas Dolmabahçe Meydani’nda gerçeklestirilen denetimlerde okul servis araçlari durduruldu. Ekipler, korona virüs salgini dolayisiyla temizlik kurallarina uyulup uyulmadigi, araç içerisinde bulunmasi gerekenler ve maske kontrolü yapti. Servis soförlerinin ehliyet ve ruhsatlari ile araçlarin arka kisminda bulunan ‘DUR’ levhasina da bakildi. ‘DUR’ levhasi yanmayan bir servis soförüne ise Idari para cezasi uygulandi.

Öte yandan denetimler sirasinda emniyet kemeri takili olmayan bir sürücüye 144 lira para cezasi kesildi. Ceza kesilen sürücü,” Ben buraya gelirken dört tane bes tane kaçak servis görüyorum. Ben bu evraklari alabilmek için 8 tane 10 tane evrak aliyorum ve kemerden ceza yiyorum. 6 ay ugrasiyorum ben her türlü evragi almaya çalisiyorum. Ama suradan gelirken görüyorum kaçak servisler var. Bizim ekmegimizi çaliyorlar ve vergi de ödemiyorlar. Onlara ceza yazin” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.