Gebze'nin Bilim Ve Egitim Yuvasi

Gebze Belediyesi Bilim Sanat Merkezleri, 7’den 70’e çocuklarin, gençlerin ve yetiskinlerin katildigi ücretsiz GESMEK ve Enderun Anaokulu kurslariyla adeta bilimin ve egitimin merkezi haline geldi.

Gebze'nin Bilim Ve Egitim Yuvasi
Gebze’deki ‘bilim-sanat merkezleri’ bilimin ve egitimin merkezi haline geldi. Gebze Belediyesi Kültür ve Sosyal Isler Müdürlügü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Istasyon, Arapçesme ve Beylikbagi’nda bulunan Bilim Sanat Merkezleri adeta bilimin ve egitimin merkezine dönüstü. Çocuklara, gençlere ve kadinlara yönelik kurs ve egitim faaliyetlerinin merkezi haline gelen Bilim Sanat Merkezleri çatisi altinda, GESMEK kurslarinin yani sira Enderun Anaokulu’nun egitim faaliyetleri de kesintisiz sürdürülüyor. Alaninda uzman egitimcilerin ve usta ögreticilerin nezaretinde devam eden ve tamamen ücretsiz olan kurslarda 7’den 70’e çocuklar, gençler ve yetiskinler yetenek ve becerilerini gelistiriyor.

Ilçedeki Bilim Sanat Merkezleri çatisi altinda da devam eden GESMEK kurslari kapsaminda 41 bransta yetiskinlere mesleki egitimlerin yani sira hünerlerini gelistirebilecekleri kurslar ve yabanci dil egitimleri de ücretsiz olarak sunuluyor. Bilim Sanat Merkezleri çatisi altinda egitimlerini sürdüren Enderun Anaokulu’nun minik ögrencileri degerler egitimi, Ingilizce, Kuran-i Kerim, ebru, drama, oyun ve oyuncak atölyesinde hem egleniyor hem de ögreniyorlar. Gebze Belediyesi Bilim Sanat Merkezleri bünyesindeki GESMEK ve Enderun Anaokulu kurslarinda çocuk ve yetiskin 2 bin 980 kursiyer hünerlerine hüner katiyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.