Van TSO'nun Girisimleri Sonuç Verdi

Van Ticaret ve Sanayi Odasi’nin (Van TSO) girisimleri ve destekleri sonucu Teknofix, kentte bir çagri merkezi kuruyor.

Van TSO'nun Girisimleri Sonuç Verdi
Van TSO’nun lojistik destek sagladigi ve 2018 yilinin ocak ayindan bu yana kentte, bin 700’ü askin gence istihdam alani olusturan Webhelp Çagri Merkezi, simdi de grup sirketlerinden biri olan Teknofix Telekomünikasyon ve Bilisim Hizmetleri A.S. ile Van’da yeni bir yatirim yapacak. Türkiye’nin birçok ilinde telekomünikasyon ve bilisim hizmetleri veren Teknofix, çagri merkezi hizmet ile Van’da ilk etap 100 kisiyi istihdam edecek. Teknofix sirketi bir yil içinde istihdam rakamini 500’e çikarmayi hedefliyor.

Van TSO tarafindan yapilan yazili açiklamada, “1 milyon 150 bin nüfusa sahip ilimizin 0-29 yas gurubu (genç nüfus) sayisi 700 bini askindir. Bu da nüfusumuzun yüzde 65’ini kapsamaktadir. Yas ortalamasi 22.6 olan sehrimizin issizlik orani ise ülke ortalamasinin 3 kati kadar fazladir. Bu nedenle kentimizde kurulan ve kurulacak olan, genç issizligi istihdam edecek tekstil fabrikalarinin, çagri merkezlerinin önemi oldukça fazladir” denildi.

Van’in ilk çagri merkezi olan Webhelp Çagri Merkezi’nin Van TSO girisimleri sonucu faaliyete girdigi belirtilen açiklamanin devaminda ise “Sehrimizde genç issizligin istihdama dönüsmesi için 2016 yilindan itibaren bir çabanin ve görüsme trafiginin içine girdik. Nihayetinde 2018 yilinin ilk aylarinda ilimizin ilk çagri merkezi olan Webhelp Çagri Merkezi’nin açilmasina olanak sagladik ve oda olarak lojistik destek verdik. Ilk basladigi gün 40 kisi istihdam eden çagri merkezi su anda yaklasik bin 700 kisiyi istihdam ediyor. Ardindan farkli firmalar tarafindan ilimizde açilan çagri merkezleri ile bu sayi 3 bin 500’ü asmis durumda. Webhelp Çagri Merkezi ile odamiz arasinda kurulan bag neticesinde sehrimize yeni bir teknoloji yatirimini ilimize kazandiriyoruz. Webhelp’in grup sirketlerinden biri olan Teknofix Telekomünikasyon ve Bilisim Hizmetleri A.S. sehrimizde kuracagi merkez ile çagri merkezi hizmeti verecek. Van Ticaret ve Sanayi Odasi olarak destekledigimiz yatirim ile ilk etapta 100 kisi istihdam edilecek. Ilerleyen süreçte ise Webhelp ile Teknofix’in ortak istihdaminin 2 bin 500’ü bulmasi hedefleniyor” ifadelerine yer verildi.

Yatirim ile ilgili bilgiler veren Teknofix A.S, Genel Müdürü Ulas Civil ise “Webhep’in Van’da yakaladigi basariyi ve olusturdugu istihdami sahada arttirmak üzere Teknofix olarak kentte yatirim yapmaya karar verdik. Hedefimiz 2022 yilinin sonuna kadar 500 kisiye istihdam saglamaktir. Bu süreçte destegini her zaman yakindan aldigimiz Van TSO’ya çok tesekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.