Sandikli'dan Kisa Kisa

Sandikli Belediyesi ile Gençlik ve Spor Ilçe Müdürlügü tarafindan ortaklasa düzenlenen Amatör Spor Haftasi etkinlikleri gençlerin katilimiyla gerçeklestirildi.

Etkinlikler kapsaminda yürüyüs, bisiklet, pickleball, masa tenisi turnuvalari degisik yas gruplarindaki gençlerin birbirinden güzel mücadelesi ile kutlandi.

Kapali Spor Salonu ve Gençlik Merkezi'nde yapilan turnuvalarda dereceye giren sporculara günün anisina madalya takdim edildi.

Gençlik ve Spor Ilçe Müdürü Murat Araz, "Amatör Spor Haftasi etkinligi sona erdi. Bizlere bu baglamda maddi ve manevi destegini eksik etmeyen Belediye Baskani Mustafa Çöl'e, çalisanlarina, tüm katilimcilara ve mesai arkadaslarima tesekkür ederim." dedi.

- Ögrenciler Havai Caminin tarihini ögrendi

Afyonkarahisar'in Sandikli ilçesinde Kiz Anadolu Imam Hatip Lisesi ögrencileri Camiler ve Din Görevlileri haftasi kapsaminda tarihi cami hakkinda bilgi sahibi oldu.

Ilçede 171 yillik tarihi geçmise sahip Havai Camine geçen ögrenciler imam Sadettin Sener’den bilgiler aldi.

2014 yilinda Vakiflar Genel Müdürlügü tarafindan restorasyona alinan ve 2015 yilinda tekrar ibatede açilan tarihi caminin en önemli özelliginin içerisinde bulunan hat satani yazi ve eserlerin altin varakla islenmis olmasinin yaninda içerisinin bir çok bölümünün ahsaptan yapilmis olmasi oldugu ifade edildi.

Caminin yaninda bulunan yaklasik 200 yillik mezarlarda da o tarihlerde medrese olarak hizmet veren medresenin ögretmenlerinin mezarlari oldugu belirtildi.

Bilgilendirmeden dolayi Cami Imamina tesekkür eden Kiz Anadolu Imam Hatip Lisesi Okul Müdürü Yasin Filiz, ögrencilerin bulundugu bölgedeki tarihi degerleri tanimalarinin önemli oldugunun altini çizdi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.