Samsun'da 'Doktor Mucize' Operasi Sahnelenecek

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Georges Bizet'in ödüllü eseri "Doktor Mucize" komik operasini sahneye koyacak.

SAMDOB'dan yapilan açiklamaya göre, Bizet'in 18 yasinda besteleyerek Jacques Offenbach'in düzenledigi yarismada birincilik ödülü kazandigi "Doktor Mucize" operasi, Sahan Gürkan'in rejisörlügünde izleyiciyle bulusacak.

Librettosunu Leon Battu ve Ludovic Halevy'nin kaleme aldigi eserde, sevdigine kavusmak için doktor kiligina giren Yüzbasi Silvio ve sevgilisi Laurette'nin hikayesi ele aliniyor.

Asiklarin kavusma serüveninin komik dille anlatildigi ve Italya'da geçen eserin konusu söyle:

"Birbirini çok seven Silvio ve Laurette, Laurette'nin belediye baskani olan babasinin askerleri sevmemesi üzerine kavusamamaktadir. Sevdiginden vazgeçmeyen Yüzbasi Silvio, eser boyunca farkli karakter ve oyunlarla ortaya çikarak sevdigi kizla evlenmeye çalisir."

Alisilmisin disinda bir dünyanin resmedildigi opera eserinin rejisörlügü Sahan Gürkan, koreografisini Arzu Kaya, dekorunu Gülden Sayil, kostümlerini Gülnur Çaglayan Tuluk ve isik tasarimini Oguz Murat Yilmaz üstleniyor.

Gösteri, sosyal mesafe kurali gözetilerek 1,5 metre arayla yapilan koltuk dizilimiyle Atatürk Kültür Merkezi Aydin Gün Salonu'nda 16 ve 18 Ekim saat 20.00'de begeniye sunulacak.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.