Iki Ayda 89 Kisi Ise Yerlestirildi

Düzce Belediyesi, Is-Kur, Düzce Ticaret ve Sanayi Odasi isbirligi ile istihdama katki saglamak amaciyla BELKA bünyesinde kurulan Is Kulübü, hizmete girdigi günden bu yana 891 kisiyi is sahibi yapti. Is Kulübü sadece 2 aylik süreçte 89 kisiye is buldu.

Iki Ayda 89 Kisi Ise Yerlestirildi
Istihdam alanlari olusturmak, yeni is imkanlari saglamak ve is arama sürecinde vatandaslarin kendini ve beklentilerini dogru tanimlayabilmesi için olusturulan Is Kulübü kisa süre içinde elde ettigi is bulma basarisiyla Düzcelilerin de güvenini kazandi. Yaklasik iki yil içinde 2 bin 267 kisinin basvuru yaptigi Is Kulübü bu süre zarfinda 891 kisiyi yeteneklerine göre is sahibi yapti.

Düzce Belediyesi istirak sirketlerinden biri olan BELKA bünyesindeki Is Kulübü, uzman kadrosuyla son iki ay içinde basvuru yapan 89 kisiyi ise yerlestirme basarisini elde etti. Öte yandan Is Kulübü, isverenlerinde de çalisanlarina ve ise alacagi adaylarina egitimler vermesi için olanak da verirken paydaslari ile birlikte Düzce’de istihdamin artmasini, issizligin azalmasini sagliyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.