Edremit'e Modern Otogar

Insan odakli belediyecilik anlayisi ile proje ve yatirimlarini sürdüren Balikesir Büyüksehir Belediyesi, 14 bin 160 metrekare alana sahip olan Edremit Sehirlerarasi Otobüs Terminalini yeniliyor. Balikesir Toplu Tasima A.S. tarafindan gerçeklestirilen yeni projeyle; terminal, giseleri, peronlari, iç ve dis mekâniyla bastan asagi modern bir görünüme kavusturulacak.

Edremit'e Modern Otogar
Balikesir Büyüksehir Belediyesi, bakimsiz ve ihtiyaçlari karsilayamaz hale gelen Edremit Sehirlerarasi Otobüs Terminaline daha modern ve konforlu bir görünüm kazandiracak yenileme projesini hayata geçiriyor. Proje kapsaminda; 2 bin 100 metrekare kapali alana sahip olan ve kullanim ömrünü tamamlamis iç mekân yenilecek.

11 bin 460 metrekarelik açik alanda ise yapilacak altyapi ve üstyapi çalismalari kapsaminda; otobüs peronlari, bekleme alanlari ve zemin yenilenecek. Bunlarin yani sira açik alan peyzaj uygulamasiyla estetik bir hale getirilecek, ayrica 600 metrekarelik otopark alani yapilacak.

Yaklasik 31 yildir yurtiçi ve yurtdisindan milyonlarca insana hizmet eden Edremit Sehirlerarasi Otobüs Terminali’ndeki yenileme çalismalarinin tamamlanmasiyla birlikte Balikesir hak ettigi otogara kavusmus olacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.