Burhaniye'de Dinamik Denetim Süreci Devam Ediyor

Kontrollü normallesme döneminin sürdürülebilirligi ve normallesmenin saglanmasi amaciyla Burhaniye’de denetimler hizlandirildi.

Burhaniye'de Dinamik Denetim Süreci Devam Ediyor
Balikesir Valiligi tarafindan baslatilan Dinamik Denetim Sürecinde Burhaniye genelinde gerçeklesen denetimler Burhaniye Belediyesi Zabita Müdürlügü tarafindan kapsamli bir sekilde yapiliyor.

Burhaniye Belediyesi Zabita Müdürlügü, Ilçe Emniyet Müdürlügü ve Ilçe Tarim ve Orman Müdürlügü ekipleri tarafindan ortaklasa yürütülen denetimlerde; temizlik, maske ve mesafe prensiplerinin yani sira hayatin her alanini kapsayacak sekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasinin saglanmasi hedefleniyor.

Denetimler lokanta, restoran, kafe, kahvehane, pastane gibi yerler basta olmak üzere ilçe genelindeki tüm is yerlerinde devam ediyor. Denetimlerde isyeri sahipleri, çalisanlari ve vatandaslarimiz salginin etkisini devam ettirdigi konusunda bilgilendirilip, virüsün ancak maske ve mesafe kurallarina uygun hareket etmekle ve zamaninda asi olmakla kontrol edilebilecegi vurgulaniyor.

Ilçede denetimlerini araliksiz sürdüren Zabita ekipleri denetimler esnasinda halki da salgindan korunma yollarini aktararak denetim kurallarina uymalari yönünde uyarilarda bulunuyor. ISDEM (Ilçe Salgin Denetim Merkezi Uygulamasi) sistemine günlük kaydedilen ve takibi yapilan verilerle denetim süreci raporlaniyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.