Bilecik'te 'Kaan' Projesi Hayata Geçti

Özel güvenlik görevlilerinin genel kolluk kuvvetleri ile etkili iletisimi, etkin is birligi ve koordinasyonunun saglamasi amaciyla, Türkiye genelinde uyguladigi ’’Kaan’’ projesi egitimi Bilecik’te hayata geçti.

Bilecik'te 'Kaan' Projesi Hayata Geçti
Içisleri Bakanligi Emniyet Genel Müdürlügü (EMG) Özel Güvenlik Denetleme Baskanligi tarafindan ’Türkiye benim ülkem, Türkiye için ben de hazirim’ sloganiyla, özel güvenlik görevlilerinin genel kolluk kuvvetleri ile etkili iletisimi, etkin is birligi ve koordinasyonunun saglamasi amaciyla, Türkiye genelinde uyguladigi ’’Kaan’’ projesi egitimi Bilecik’te hayata geçti.

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kizilkaya, Ticaret ve Sanayi Odasi konferans salonunda, Bilecik Il Jandarma Komutani Albay Muzaffer Sandal, Bilecik Il Emniyet Müdürü Ertugrul Namal, Bilecik Polis Meslek Egitim Merkezi Müdürü Suat Günbey, Polis Basmüfettisi Ali Saydam ve Akin Acar ile genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerinin hazir bulundugu egitimin açilis programina Firat Kalkani Bölgesinde terör örgütü PKK ve PYD’nin saldirisi sonucu sehit olan özel harekat polislerine Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine bassagligi dileginde bulundu.

“Kamu hizmetinin temel taslarindan birisi”

“Kaan” projesinin, genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerinin uyum içerisinde görev yapmalarina katki saglayacagini ifade eden Vali Dr. Kizilkaya, ’’Özel güvenlik, 2000’li yillardan sonra ülkemizde nicelik ve nitelik açisindan hizla gelisme gösterdi. Bugün özel güvenlik görevlilerimiz, kamu hastaneleri, egitim kurumlari, hava limanlari, alisveris merkezleri, park ve bahçeler ile toplu tasima istasyonlarinda görev yapmaktadir. Özel güvenligin her geçen gün yükselisi ayni zamanda bir kamu hizmetinin temel taslarindan birisi olan güvenlik hizmetinin daha saglikli ve daha es güdüm içerisinde yapilmasini önemli hale getirmistir’’ dedi.133 özel güvenlik personeli “Kaan” projesine dahil edildi

Bilecik Il Emniyet Müdürü Ertugrul Namal ise, özel güvenlik görevlilerinin genel kolluklara gösterilen uygulama üzerinden gerekli destegi saglamak, olaylara karsi önleyici tedbirler alabilmek ve müdahaleyi çabuklastirmak, özel güvenlik ile genel kollugun uyum içerisinde görev yapmalari adina EGM’nin projeyi hayata geçirdigini anlatarak, Bilecik’te 697 özel güvenlik görevlisinin bulundugunu suana kadar 133 özel güvenlik personelinin "Kaan" projesine dahil edildigini bildirdi.

Öte yandan Özel Güvenlik Denetleme Baskanligi bünyesinde görevli polis basmüfettisleri Ali Saydam ve Akin Acar ile Afet ve Acil Durum Müdürlügü (AFAD) egitmenleri tarafindan genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerine egitim verildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.