Bartin Üniversitesi Ögrencilerine Erasmus+ Programi Tanitildi

Bartin Üniversitesinde 19 farkli ülkedeki 48 üniversitede yapilabilecek ögrenim ve staj hareketliligi konusunda bilgi verildi.

Üniversiteden yapilan açiklamaya göre, çevrim içi olarak gerçeklestirilen etkinlikte, Bartin Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörü Ögretim Görevlisi Ahmet Yirmibes, Erasmus+ programinin 2021-2027 yillarinda uygulanan egitim, gençlik ve spor alanlarini kapsayan Avrupa Birliginin hibe programi oldugunu belirtti.

Erasmus+ programiyla kisilere yas ve egitim geçmislerine bakilmaksizin yeni beceriler kazandirilmasi, onlarin kisisel gelisimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarinin artirilmasinin amaçlandigini aktaran Yirmibes, hareketliliklerden ögrenim ve staj olarak yararlanilabilecegine isaret etti.

Yirmibes, "Ögrenim hareketliligi kapsaminda ögrencilerimiz 19 farkli ülkedeki 48 üniversitede 2 ile 12 ay arasinda hareketlikten yararlanabilirler. Ayrica ögrencilerimiz staj hareketliligiyle de yurt disina gidebilmektedir. Ögrencilerimizin, yurt disindaki bir isletmede, arastirma enstitüsünde, laboratuvarda veya akademik çalisma alaniyla ilgili kurum ve kuruluslarda staj yapabilmektedir." ifadelerini kullandi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.