Balikesir Üniversitesi'nde Misir Hasadi Yapildi

Balikesir Üniversitesi’nde tarimsal ve hayvansal üretim faaliyetleri kapsaminda Çagis Kampüsü içerisinde tarima elverisli araziye ekilen dane misirin hasadi tamamladi.

Balikesir Üniversitesi Hayvancilik Uygulama ve Arastirma Merkezi tarafindan yürütülen tarimsal üretim faaliyetleri kapsaminda bugday, arpa ve silajlik misirin ardindan dane misir hasadinda 65 dekar alandan 76 ton ürün elde edildi.

2021 tarimsal üretim sezonu hakkinda degerlendirmelerde bulunan Balikesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ilter Kus, üniversite olarak faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda deger üretimini ön planda tuttuklarini ifade ederken, tarimsal ve hayvansal üretim faaliyetlerinde emegi geçenlere tesekkür etti. Rektör Prof. Dr. Ilter Kus, 500 dekarin üzerinde bir alanda sürdürülen tarimsal üretim faaliyetlerine yeni dönemde de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Hayvancilik Uygulama ve Arastirma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Azman da arpa ile baslayan 2021 hasat sezonunu dane misir ile tamamlandiklarini ifade ederken, kendilerine verdigi destekleri için Rektör Prof. Dr. Ilter Kus’a tesekkür etti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.