Yandaşlıkta son nokta!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İSKİ Genel Müdürlüğü Temmuz ayı Genel Kurulunda yüzde 12.6 oranındaki su zammı teklifi kabul edildi. Yandaşlıkta sınır tanımayan Oda Tv ise su zammını "İstanbul'da su faturalarında indirim" haberiyle verdi.

Yandaşlıkta son nokta!
Yandaşlıkta son nokta!
İSKİ Genel Kurulu olarak toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi,İSKİ Genel Kurulu'nda 'Abone Hizmetleri Tarife ve Uygulama Yönetmeliği' ve '2020 Yılı Su Satış ve Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli Tarifeleri' teklifi de konuşuldu.

İSKİ'nin İstanbul'da suya yapmak istediği yüzde 35'lik zam teklifi AK Parti ve MHP'li Meclis Üyeleri tarafından reddedildi. Yüzde 35'lik su zammının yerine Türkiye'de ortalama enflasyon değeri baz alınarak yüzde 12,6'lık teklif edilerek kabul edildi. Teklif mecliste kabul edildi.

Murat Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

'İSKİ faturalarında 'bakım bedeli' kalktığı için son fiyat artışı vatandaşlarımızı etkilememiştir. Aksine, hanelerin %66'sı 10 metreküp su kullanmaktadır ve bu gruba suda indirim gelmiştir. Enflasyona göre diğer hanelerdeki artış da çok düşüktür.'

Oda TV bu açıklamanın ardından 'İstanbul'da su faturalarında indirim' haberi yayınladı.