Ayla filminin konusu ne?

Vizyona girdiği tarihlerde fırtınalar koparan ve çok yüksek seyirci sayısına ulaşan Ayla filmi bu akşam televizyonlarda yer bulacak. Gerçek bir hikayeden uyarlanan Ayla filminin konusu internette araştırılıyor. Peki Ayla filminin konusu ne? Ayla filmi nerede çekildi? Ayla filminin oyuncuları kim? İşte Ayla filmi hakkında her şey…

Ayla filminin konusu ne?
Ayla filminin konusu ne?
Kadrosunda hem Türk hem de Güney Kore'li ünlü oyuncuları barındıran ve yönetmenliğini Can Ulkay'ın yaptığı Ayla bu akşam televizyon ekranlarında olacak. İftar sonrası film ziyafeti çeken Türk sinema severler, Ayla filminin konusunun ne olduğunu merak ediyor. İşte yayınladığı 2017 yılında büyük beğeni toplayan Ayla filmi ile ilgili bilinmesi gerekenler…

AYLA FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ

Ayla filminin çekimlerine 2016 yılında başlandı. Türk-Güney Kore ortam yapımı olan filmin bazı sahneleri Türkiye'de bazı sahneleri ise Güney Kore'de çekildi.

AYLA KONUSU NE?

1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore'ye saldırdığında Birleşmiş Milletler'in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore'ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay'ın gece savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar.

Sıra 5 yaşındaki küçük kıza isim vermeye gelince Süleyman Astsubay “ay gibi yüzü var zaten ay ışığında bulduk” diyerek Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla'nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay'ın artık Türkiye'ye dönmesi gerekmektedir. Devamında üst düzey kişilerin devreye girmesi ile Ayla Kore'deki Türk askeri misyonunca kurulmuş Ankara Okulu'na başlar.

Ayla'yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman Astsubay onu Türkiye'ye götürmek için birçok yolu dener fakat bir türlü Güney Kore yasalarını aşıp Ayla'yı Türkiye'ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman Dilbirliği Güney Kore'de, Ankara Parkı'nda tekrar bir araya gelirler.

AYLA FİLMİNİN OYUNCU KADROSU


Ayla filmin başrollerini İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Lee Kyung-Jin, Ali Atay ve Murat Yıldırım paylaşmaktadır.

İsmail Hacıoğlu – Süleyman astsubay/ Süleyman Dilbirliği (1950)

Çetin Tekindor – Süleyman astsubay (2010)

Kim Seol – Ayla (1950)

Lee Kyung-Jin – Ayla (2010)

Ali Atay – Ali astsubay

Taner Birsel – Binbaşı Fuat

Mehmet Esen – Albay Celal

Murat Yıldırım – Üsteğmen Mesut

Erkan Petekkaya – Binbaşı İskenderun

Eric Roberts – Binbaşı General Coulter

Kim Byoungsoon – Güney Kore Generali

Altan Erkekli – Hüseyin Dilbirliği

Cade Carradine – Yüzbaşı Lorenzo Cage

Meral Çetinkaya – Nimet (2010)

Büşra Develi – Nimet (1950)

Sinem Öztürk Uslu – Gazeteci Özge

Ali Barkın – Pepe Muharrem

Burç Kümbetlioğlu – Celal

Duygu Yetiş – İclal

İlber Gürtunca – İlhan

Caner Kurtaran – Sadık

Damla Sönmez – Nuran

Kang Yeon Jeong – Ji-Min

Nilgün Kasapbaşoğlu – Ümmü Gülsüm Dilbirliği

Koray Ergün – Halit

Mine Teber – Nevsal

Esra Dermancıoğlu – Sebahat Dilbirliği

Claudia Kooij – Marilyn Monroe

Johnny Young – Teğmen Lee

Chaby Han – Sung Joon