Başkan Yalçın'dan Açılışlara Davet
Talas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 3 önemli tesis ve hizmet, 1 Şubat Cumartesi düzenlenecek törenle hizmete girecek.
![Başkan Yalçın'dan Açılışlara Davet](https://images.beyazgazete.com/haber/2020/1/31/20200131_baskan-yalcin-dan-acilislara-davet.jpg)
Başkan Yalçın, ayrıca Hayır Çarşısı’nın olduğu binada şehit yakınları için de bir birim oluşturduklarını ve burada onların her türlü istek ve taleplerini takip edeceklerini de sözlerine ekledi.
Açılış Programı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ın yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda protokolün katılımıyla gerçekleştirilecek olan programda ilk olarak Hayır Çarşısı’nın açılışı yapılacak. Yardıma muhtaç ailelerin erzak, giyim ve ev eşyası gibi temel ihtiyaçlarının karşılanacağı Hayır Çarşısı, saat 13.30’da başlayacak törenle Talas Tablakaya Meydanı’nda hizmete girecek. Aynı törende ayrıca akülü araç ve tekerlekli sandalye gibi engelli araçlarının bakım ve onarımının yapılacağı ünitenin de açılışı yapılacak.
Saat 14.30’da ise yaklaşık bin 500 yıllık tarihi bir yapı olan Tol Kilise’nin restorasyonu ile oluşturulan Talas Sanat Galerisi’nin açılış töreni gerçekleştirilecek. Kiçiköy Mahallesi Ali Saip Paşa Caddesi’ndeki sanat galerisinin açılışıyla birlikte ebru, cam, cilt ve mozaik sanatlarından 21 eserin yer aldığı Türk Sanatları Sergisi de gezilecek.