USD (Alış - Satış) : 8,14 - 8,16 EURO (Alış - Satış) : 9,78 - 9,80

Erdoğan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması

16 ulusal radyonun ortak yayında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim Özel Radyo Programı"nda yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlik konusunda bir birikim var, bunu biliyoruz" dedi.

Güncel / 20 Haziran 2018 Çarşamba 22:06
Erdoğan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

ARTIK İNTERNETTEN DE DİNLENEBİLİYOR: 


Radyo eskiden evde vardı. Artık araçta var. Adeta yoldaş. Haberini de müziğini de radyoda dinliyor takip ediyor. Bizim en çok üzerinde durduğumuz yolda gelirken şu anda haberleri dinledim şu şu bilgiler yansıdı filan. Frekans boyutunda güçlü radyolar olduğu zaman onların ulaşabildiği yerler çok daha güçlü farklı ülkelere ulaşabiliyor. Artık internetten de dinlenebiliyor.

RADYO ANISI:

Evimizde o zaman bir tane radyomuz vardı. Malum o zaman büyükçe önü sanki kumaştan ekose olan bir radyomuzu hatırlıyorum. Bizim mesela evimizde televizyonumuz dahi yoktu. Siyah beyaza çok sonra kavuştuk. Rahmetli babam o büyük radyolardan bir tane evimize almıştı.

GİYİLEN GALOŞLARI TEKRAR TEKRAR SATIYORLARDI:

Bir defa 16 yıl önce Türkiye neredeydi ona bakmak lazım. Bir defa eğitimde adeta yok denilebilecek bir konumdaydık. 70-100 öğrencili sınıflar. Doğru dürüst öğretmen yok, kitaplarınızı alamıyorsunuz. Sağlık zaten büyük bir felaket. Hele SSK'nın başında sayın Kılıçdaroğlu'nun dönemlerde büyük felaketti. Giyilen galoşları tekrar tekrar satıyorlardı. Rahmetli Savaş Ay'ın programında bakıyorsunuz mazaret üretiyor. Sen mazaret üretme makamında değilsin orada. Biz Türkiye'yi dört ana sütun üzerinde ayağa kaldıracağız dediğimiz, sağlık, adalet, eğitim, emniyetti. Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine nasıl çıkaracağız düşüncesindeydik. Buna sessiz devrim diye batı söyledi biz söylemedik. Artık vesayetçi rejim sarsıldı. Biz bununla beraber atılan adımlarla hissedilir görülebilir bir şeyi gerçekleştirdik. Şu anda bizim 280 bin yeni derslik inşa ettik. Ben okuduğumda sınıfımda 75 öğrenci vardı. Şu anda öğrenci ortalaması 32. Biz bunu daha da aşağı çekeğiz yeterli bulmuyoruz.
EĞİTİM SİSTEMİ:

Eğitimde neredeydik nereye geldik. 75 üniversitemiz vardı şimdi 205. Üniversitenin olmadığı il yok. Mesela ben TEOG sistemine bu kalkacak dedim. Sağdan soldan gürültüler geldi. Şimdi seviniyorlar. Artık Türkiye özellikle imtihan sistemleri oturtma düzeyini yakaladı. Bizim dönemimizde sadece üniversite imtihanına giriyorduk. Şimdi bunlardan aldığımız derslerle en ideal olanını YÖK'te yakaladı ona göre de iyileştirme noktasına geldi. Sürekli eğitimde en ileri ülkeler hangi noktada bütün bunlara bakalım diyorum YÖK başkanımıza da.

NİHAİ KARAR VERECEK OLAN LİDERDİR:


Benim yanımda şu anda müsteşarlarım, danışmanların üst düzey bütün bunlar var. Ben hayatımı istişare üzerine kurmuş bir liderim. Benim yanımda şu anda her konuya yönelik başmüsteşarlar, başdanışmanlar var. Diyelim eğitimle ilgili arkadaşları çağırır istişaresini yaparım. Kaldı ki milli eğitim bakanımı da çağırırım konu eğitimse. Zaman zaman katılmayanlar oluyor. Bizde ben yok biz var. Ben diyemeyiz. Zaman zaman bana ters düşenler olabilir. Ters düşenin kanaatini de paylaşmak zorunda değilim. Nihai kararı verecek olan tabii liderdir. Zaman zaman bazı kurumlarımızda yaşıyoruz bunu. Faturayı ödeyen sonunda siyasetçi oluyor.

ZAMAN AYIRACAK OLURSAM HİZMETTE GERİ KALIRIM:

Gazeteleri sabah okurum. Kalkıp onları aramak görüşmek gibi derdim yok. Köşe yazarlarını okumaya değer bulursam okurum. Hakareti zaten yanımdaki mesai arkadaşlarıma ve avukatlarıma havale ederim. Zaman ayıracak olursam onlara, hizmette geri kalırım.

MUHALEFETİN PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞ SÖYLEMİ:

Bir defa 16 Nisan'da biz Türkiye'de bir anayasa oylaması yapmadık mı? Millet o defteri kapattı. Artık bir parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil. Kalkıp anayasal olarak anayasayı değiştime gücünü parlamentoda yakalayabilirlerse buyursun değiştirsinler. Ya da millete gidecek gücü bulurlarsa gitsinler. Pazar günü neticeyi göreceğiz milletimiz bakalım nasıl bir takdirde bulunacak.

YENİ DÖNEMDE PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI SÜRECİ VAR:

İttifakların içerisinde de koalisyonlar oluşmaz diye birşey yok. Mesela Cumhur İttifakı'nda böyle bir şey oluşur mu göreceğiz. 300'ün altına kalırsa o zaman bir koalisyon arayışına gidilebilir o da ayrı konu. Cumhurbaşkanının partisinden kopması diye bir şey yok. Yeni dönemde partili cumhurbaşkanlığı süreci var. Tarafsızlığa gelinec o başka bir şey. Bir diğer konu parlamento içinden istediğiniz kişiyi kabinenize alırsınız ama üyeliği düşer. Dışarıdan da alabilirsiniz. Yemin etmek artık ben partili değilim demek değil. Tarafsız davranacağına yemin etmektir. 16 Nisan'la birlikte bunlar kalktı. Burada en önemli olan parlamentodan alacağı kişi artık parlamento üyesi olmayacak. Mesela şu anda yeni bir şey duydum. Şu anda başkanlık yarışında olanları yardımcısı olarak atayacağını söylüyor. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi'nin İYİ Parti'nin HDP'nin böyle bir derdi yok ki. Onlar zaten müşterek çalışıyorlar onlarla. Kılıçdaroğlu, darbe gecesi Atatürk Havalimanı'na geliyor. Ben gece geliyorum oraya sayın Kemal Kılıçdaroğlu tankların arasında aracına biniyor ve gidiyor Bakırköy belediyesine. Çayını içerek darbeyi izliyor.

15 TEMMUZ GECESİ:

O gece ilk kaçan oldu. Belgeleri var ona rağmen hala yalan diyor. Buna artık bu ülkenin milyonları şahit.

(FETÖ şu anda hala Türkiye'de bir etkinliği var. Bu seçimde nereyi destekliyor sizce?): Bunu söylemek politik olarak yanlış olur. Bunların tabanı ibadet ortası ticaret tavanı da ihanettir. Ben FETÖ mağduru diye bir şeyi tanımlama yetkisine sahip değilim. Bu yetki polisindir yargınındır. Şu anda yargı bir kısmını tutuklamıştır bir kısmını mahkum etmiştir. Mahkum edilenleri de Kılıçdaroğlu'nun bırakma yetkisi var mı?

(FETÖ TUTUKLULARI):

Kesinleşmiş mahkumiyet neyi yapıyorsun. Bu yargıdan da anlamıyor. Tutuklu olanlar içerisinden mağduriyet süreci başka mahkumiyetten başka bir şey. İşten el çektirilmiş o yönden bir mağduriyet söz konusu olabilir. Yargı kararını veriyor ve KHK'larla biz görevlerine geri iade ettik zaten.

SİYASİ YASAKLA ALAKASI YOK:

Ben bir defa siyasi yasaklıydım. Ziya Gökalp'e ait şiiri okuduğum içine içeri atıldım. Ama bu makamlara gelişin önünü açtı. Bu söyledikleri şeylerin siyasi yasakla alakası yok. FETO siyasi yasaklı değil niye gelmiyor? Amerika niye bırakmıyor? Bu 15 Temmuz'un nerelere uzandığının kanıtıdır. Yargı bunları yargılıyor Bay Muharrem'de gazete küpürü diyor. Kendi avukatları baktılar bizi haklı çıkarıyor raporları. Ama bunu söyleyemiyor. Adalet Bakanlığı'nın yaptığı çalışmayı sen nasıl hafife alırsın.

BU ADAM DERSHANE İŞLETEMEMİŞ:

Muharrem İnce devlet yönetimi nedir bilmiyor. Bu adam dershane işletememiş. Personelinin sigorta ücretlerini ödemediği için hepsi ayrılmışlar. Uluslararası bir hukuk var. Sana şimdiden bir müjde mi verdiler? Demek ki ben buradan bunu söyler de artı bir yolu nasıl kapabilirim.

KANDİL OPERASYONLARI:

Biz yeni bombalamaya başlamadık. Bunlara kalsa bunlar Afrin'e Cerablus'a girmemizi de istemiyordu. Biz bunları dinlemedik. Bunları seçimle ilişkili olarak mı yaptık? Olması gerekiyordu onun için yaptık.

BUNLAR KANDAN BESLENİYOR:


HDP, PKK'nın siyasi görüntüsüdür. PYD var YPG var onlar yan kuruluşlarıdır. HDP siyasi ayağıdır. Bu şansını da büyük ölçüde kaybetti. Hepsi yurtdışına kaçmaya başladılar. Bizim dokunulmazlığımızı kaldırsınlar ne gerekiyorsa yapsınlar dediler sonra kaçmaya başladılar. 7 Haziran seçiminden sonra Demirtaş Diyarbakır'dakileri sokağa çağırdı. 53 Kürt kardeşimiz orada öldürüldü. Yasin Börü diye kardeşimiz orada öldürüldü. Bunun sorumlusu Demirtaş. Bay Kemal YSK ona müsaade etti diyor. YSK'nın her verdiği kararın doğru olduğunu iddia edebilir miyiz? Bir de vicdan var. 53 kardeşimizi görmezden gelebilir miyiz? Mahkum olmuş olsaydı aday olamayacaktı. Tutuklu olduğu için aday olabildi. Hukuki boşluktan istifade ele faydalanmak istedi. Benzer olay Suruç'ta yaşandı. Suruç'un faili de odur. Milletvekilimiz esnafı dolaşıyor. Orada bizi sen PKK'lı olduğumuzu HDP'li olduğumuzu bilmiyor musun diyor. O da çıkıyor. Sonrasında kapıda bunlara vurmaya başlıyorlar ve milletvekilimizin ağabeyini orada öldürüyorlar. Elinde zaten PKK'nın paçavrası o öldürenin elinde. Geldiğimizden beri inkar politikalarını, bütün asimilasyonları kaldırdık. TRT'ye kanal kurdurttuk. Kürtçe propaganda yapılabilir hale geldi. Bu işin önünü açan biziz. Buna rağmen hala bizim hak ve özgürlüklerimiz verilmedi. Bunlar kandan besleniyor.

UBER:


O organizasyonun başındaki, benden randevu istedi, vermedim.

BEDELLİ ASKERLİK:


Bedelli askerlik konusunu ben bir Cumhuriyet Halk Partisi zihniyetiyle düşünerek konuşmam. Terörle mücadele ederken milletim bana yine devam derse benim görüşmem gereken yer bu konuyu genelkurmay başkanlığı, milli savunma bakanlığı ve danışmanlarımdır. Birikim var bunu biliyoruz. Eritme noktasında özellikle terör mücadelesi devam ederken ne kadar yapılabilir onlarla konuşuruz. 16 yıllık bir tecrübenin sahibiyim biz söylediğimiz zaman doğru söyleyeceğiz. Biz daha önce bedelli askerlik çıkardık. Yine otururuz değerlendirmelerimizi yaparız bakarız. Milletim sizinle devam derse, ben bu konuyu Genelkurmay Başkanımızla, yardımcılarımızla konuşuruz. Çünkü beklenti var biliyoruz. Ama terörle mücadele devam ederken, bunun nasıl olacağını yetkilerle görüşeceğiz.

ÖĞRETMEN ATAMALARI:


Kılıçdaroğlu diyor ki 'Ben yüzbinlerce öğretmeni alacağım.' Ya nereye alıyorsun? Bunlar dürüst değil, samimi değil, yalan söylüyorlar. Bakın biz geldiğimizden beri 580 bin öğretmen aldık. Bizden önce böyle bir şey yok ama bakın biz ihtiyaca göre alıyoruz. Yeri geliyor 40 bin öğretmen aldık, yeri geldi 30 bin aldık. Şimdi bu yıl da 10 bin almıştık, 20 bin daha alacağız.
Erdoğan: Erbakan hoca mezardan çıkıp gelse... Erdoğan: Erbakan hoca mezardan çıkıp gelse... Erdoğan'dan İstanbul için büyük müjde! Erdoğan'dan İstanbul için büyük müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3.Havalimanında ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3.Havalimanında ilk açıklama Tarihi an! 3.Havalimanına ilk iniş Tarihi an! 3.Havalimanına ilk iniş Erdoğan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması Erdoğan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması AK Parti'nin yeni şarkısı: Dönmem geri senin yolundan AK Parti'nin yeni şarkısı: Dönmem geri senin yolundan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tepelerine bineceğiz! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tepelerine bineceğiz! Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok Erdoğan gençlerin sorularını yanıtladı Erdoğan gençlerin sorularını yanıtladı Erdoğan'a soruldu! Messi mi, Ronaldo mu? Erdoğan'a soruldu! Messi mi, Ronaldo mu? AK Parti'den 24 Haziran seçimleri için yeni seçim filmi! AK Parti'den 24 Haziran seçimleri için yeni seçim filmi! Erdoğan Twitter'dan açıkladı! 5 bölgede kurulacak Erdoğan Twitter'dan açıkladı! 5 bölgede kurulacak Erdoğan: İlk işimiz OHAL'i kaldırmak Erdoğan: İlk işimiz OHAL'i kaldırmak Erdoğan'dan Moody's'e: Bir operasyon da biz çekeceğiz Erdoğan'dan Moody's'e: Bir operasyon da biz çekeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'yi çıldırtan açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'yi çıldırtan açıklama Erdoğan: CHP kıraathaneden kumarhane anlıyor Erdoğan: CHP kıraathaneden kumarhane anlıyor 'Alırsanız da kullanmayın' diyen ABD'ye cevap! 'Alırsanız da kullanmayın' diyen ABD'ye cevap! Erdoğan Dünya Kupası'ndaki favorisini açıkladı Erdoğan Dünya Kupası'ndaki favorisini açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş OHAL açıklaması: Neşter vurabiliriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş OHAL açıklaması: Neşter vurabiliriz! Erdoğan'dan İnce'ye zor soru: Mitinge katılanlar CHP'li miydi? HDP'li miydi? Erdoğan'dan İnce'ye zor soru: Mitinge katılanlar CHP'li miydi? HDP'li miydi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BEYAZ TV'de önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BEYAZ TV'de önemli açıklamalar 'Tecrübeli biri olarak söylüyorum, Cumhurbaşkanlığı seçim ikinci tura...' 'Tecrübeli biri olarak söylüyorum, Cumhurbaşkanlığı seçim ikinci tura...' Erdoğan'dan bir müjde de askerlere! Erdoğan'dan bir müjde de askerlere! Portakal 'Millet Kıraathanesi'nden rahatsız oldu Portakal 'Millet Kıraathanesi'nden rahatsız oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir gece ansızın Mahrur'u vurabiliriz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir gece ansızın Mahrur'u vurabiliriz Erdoğan'dan flaş OHAL açıklaması! Erdoğan'dan flaş OHAL açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni projesini açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni projesini açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlerle Sahur Buluşmasında buluştu Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlerle Sahur Buluşmasında buluştu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye dünya çapında bir efsanedir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye dünya çapında bir efsanedir CHP'nin yeni skandalı ortaya çıktı! AK Parti'den kopya çekti CHP'nin yeni skandalı ortaya çıktı! AK Parti'den kopya çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıra Kandil'de Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıra Kandil'de Prompter algısı çöktü! Prompter algısı çöktü! İşte AK Parti'nin elindeki son seçim anketi! (4 Haziran 2018) İşte AK Parti'nin elindeki son seçim anketi! (4 Haziran 2018) Diyarbakır'dan Erdoğan'a büyük ilgi Diyarbakır'dan Erdoğan'a büyük ilgi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıra Kandil'e de gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıra Kandil'e de gelecek Melih Gökçek Ankara seçim anketini açıkladı! Erdoğan açık ara önde Melih Gökçek Ankara seçim anketini açıkladı! Erdoğan açık ara önde

CumhurbaşkanıÖğretmenRecep Tayyip Erdoğan

loading...


YAZARLARTAMAMI

CEMAL KAŞIKÇI SUİKASTI

Kemalettin İsaoğlu

84 Ve 94 Ruhları...

TÜRKER AKINCI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı
Advertisement Advertisement