Mahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na cevap

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki sözlerine cevap verdi.

Mahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na cevap
Mahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na cevap
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal MYK toplantısı sonrası açıklamlarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında 'sürekli beni konuşuyorlar' sözlerine değinen Ünal 'eni konuşmasak siyaset arenasından silineceğini biliyoruz. Bizim seni konuşmamızın tek nedeni maalesef senin sürekli söylediğin yalanlar, iftiralar, tahrikler ve oynadığın tehlikeli oyundur.' diye konuştu.

İşte o konuşmadan satır başları;


Bugün Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı açıklamalar Kılıçdaroğlu'nun istemesek de gündemimize girmesine neden olmuştur. 'Sürekli beni konuşuyorlar' diyor Sayın Kılıçdaroğlu. Bizim seni konuşmak gibi bir derdimiz yok hatta seni konuşmasak siyaset arenasından silineceğini biliyoruz. Bizim seni konuşmamızın tek nedeni maalesef senin sürekli söylediğin yalanlar, iftiralar, tahrikler ve oynadığın tehlikeli oyundur.

Hiçbir siyasi partinin bu devletin meşruiyetini, TBMM'nin meşruiyetini ortaya açmamıştır. Ama Türkiye Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığıyla birlikte bir meşruiyet tartışmasının sürekli hale getirildiğine sahit olmuştur. Kılıçdaroğlu, 2011 Genel Seçimlerinden bugüne sürekli bir meşruiyet tartışması açıyor. 15 Temmuz'dan beri bu artık başka bir boyuta gelmiş durumda.KILIÇDAROĞLU NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

Kılıçdaroğlu, yargının, hükümetin meşruiyetini tartışmaya açmıştır. Bir siyasetçi neden devletin meşru zeminini sürekli tartışmalı hale getirir. 2011'den bugüne kadar sistematik olarak devam ettirdiği meşruiyet tartışmasını daha tehlikeli şekilde devam ettirmektedir. Nedir bu; Sarayın jandarması, halkın jandarması, sarayın polisi halkın polisi, sarayın 15 Temmuz'u halkın 15 Temmuz'u. Buradan siyasetin temsilcileri olarak soruyoruz; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, siyasetin meşruiyetini tartışmaya açarak ne yapmak istemektedir? TBMM'de kabul edilen OHAL'in uzatılması kararı hukuk dışı bir yolla mı alınmıştır? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başka bir anayasayı mı referans almaktadır? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu sanki başka bir anayasayı esas alarak konuşuyor.