'15 Temmuz'u Marmaris'te Anacağız'

Vali Çiçek: 'Muğla'da 15 Temmuz Marmaris'te anılacak. İl genelindeki en büyük hazırlıklar Marmaris'te yapılacak'

Muğla'daki görevinden kararname ile merkeze atanan Vali Amir Çiçek, FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz'un yıl dönümünün yaklaştığını hatırlatarak, '15 Temmuz'u Marmaris'te anacağız. İl genelindeki en büyük hazırlıklar Marmaris'te yapılacak' dedi.

Valiler Kararnamesi ile merkeze atanan Vali Çiçek, Marmaris Öğretmenevi'nde düzenlenen veda töreninde, 3 yıldır görev yaptığı Muğla'da ikamet eden 923 bin 700 vatandaşa ulaşmaya gayret ettiğini söyledi.

Memuriyet yaşantısında 41. yılını doldurduğunu, öğretmenlik, kaymakamlık, daire başkanlığı, genel müdürlük ve valilik görevlerinde bulunduğunu anlatan Çiçek, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanı'na 3 yıl boyunca Muğla'da vali olarak hizmet etme şansı verdikleri için teşekkür etti.

Çiçek, 15 Temmuz gecesi Marmaris'in Türkiye'ye örnek olduğunu, demokrasiyi ve milleti kurtaracak hamlelerin Marmaris'ten yapıldığını belirterek, 'Marmaris bize 15 Temmuz gecesi kurşunların altında Cumhurbaşkanımızla aynı havayı aynı hedefi yaşatma imkanı verdi. Cumhuriyet tarihine yazıldı Marmaris adı. İleride bunlar okunacak ve okunmaya devam edilecek.' dedi.

15 Temmuz'un yıl dönümünün yaklaştığını hatırlatan Çiçek, 'Arkadaşlarımızla 15 Temmuz'un yıl dönümünü özellikle Marmaris'te anacağız. İl genelindeki en büyük hazırlıklar Marmaris'te yapılacak. Marmaris, Türkiye'de demokrasinin yok edilmesine engel olan ve demokrasinin kurtulması için çaba gösterilmiş kararların alındığı yer olarak anmak en çok buraya yakışırdı. O karanlık gecede şehitler verdik. Ruhları şad olsun. Gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu memleket hepimizin bu ülke hepimizin. Yaptığımız bütün hizmetler millet için ülke için.' diye konuştu.

Darbe girişimi gecesi Marmaris'te şehit edilen polis memuru Nedip Cengiz Eker'in babası Nihat Eker de Vali Çiçek'e kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek, hediye verdi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.