Şamil Tayyar'dan çok konuşulacak sözler

AK Parti'nin önemli isimlerinden Şamil Tayyar, 15 Temmuz'un kilit isimlerinden Akın Öztürk ve Mehmet Dişli'ye suikast girişiminin olabileceğini söyledi.

Şamil Tayyar'dan çok konuşulacak sözler
Şamil Tayyar'dan çok konuşulacak sözler
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Genelkurmay Karargahı'nda yaşananlara ilişkin 221 sanıklı çatı davanın tutuklu sanıklarının yargılanmasına geçtiğimiz günlerde başlanmıştı.

15 Temmuz darbe girişiminin beyin takımının önemli isimleri Akın Öztürk, Mehmet Partigöç, Mehmet Dişli, Gökhan Şahin Sönmezateş ve İlhan Talu gibi isimler ilk kez hakim karşısına çıktı.

EN KRİTİK İSİMLER


AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Son Söz programında bu davaya değinerek, Akın Öztürk ve Mehmet Dişli'nin bu isimler arasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Tayyar, özellikle bu davada bu iki ismi aklama çabalarının olacağını söylerken, davada en ağır cezayı almaları için takipçileri olacağını söyledi.

'SUİKAST TEŞEBBÜSÜ OLABİLİR'

Bu isimlerin konuşması halinde ortalığın karışacağını düşünenlerin olabileceğini söyleyen Tayyar 'Bu kritik ve kilit rol oyanayan iki ismin Akın Öztürk ve Mehmet Dişli'nin ayrıca korunması gerekir. Çünkü bunlar kurtarılamayacaklarını anlarlarsa ya da cümleyi şöyle kurayım kendilerine verilen sözlerin tutulamayıp, cezaevinde en ağır cezayı alacakları kanaati oluşursa itirafçı olmak isteyebilirler. Böyle bir durumda da bunlar konuşursa ortalık karışır diye düşünenler, Akın Öztürk ve Mehmet Dişli'ye cezaevinde suikast teşebbüsünde bulunabilirler.' ifadelerini kullandı.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI