Besni'den Kısa Kısa

Besni ilçesinde yeni atanan köy korucularına ilçe Müftülüğü tarafından 'değerler eğitimi' semineri verildi.

İlçe Müftüsü Hanifi Damar, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe Jandarma Komutanlığıyla koordineli olarak seminer verdiklerini belirterek, seminerlerde dini ve milli konular üzerinde durduklarını söyledi.

Seminerlerin bir hafta boyunca devam edeceğini dile getiren Damar şunları kaydetti:

'Müftülük olarak korucularımıza ilk etapta İslam'da ahlakın öneminden bahsederek peygamber efendimizin güzel ahlakla ilgili hadisi şeriflerinden örnekler verdik.

Bu konuların yanı sıra vatan savunmasının önemi, vatan sevgisi, devlet ve millet sevgisinin öneminden bahsetmeye çalıştık.

Milli ve dini manada korucularımız için güzel bir seminer oldu. Bir hafta boyunca bunu devam ettirerek korucularımıza yardımcı ve destek olacağız.'

- Orman Haftası etkinliklerle kutlandı

Besni ilçesinde 'Orman Haftası' etkinlikleri kapsamında ana sınıfı öğrencilerinin yaptıkları resim ve el işi sergisinin açılışı yapıldı.

21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Besni Ümmü Tuğsuz ana sınıfı öğrencilerinin kendi yaptıkları resim ve el işi sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Daha sonra ana sınıfı öğrencileri, velileriyle birlikte, 'Yeşil Besni için El Ele' projesi kapsamında Besni Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince çam fidanı dikildi.

Programa, ilçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, ilçe Jandarma Komutanı Ferhat Aydın, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.