Düşevi'nden 'Beyaz Atlı Prens' Galası

Düşevi Oyuncuları, 2015-2016 sezonunda hazırladığı Beyaz Atlı Prens “Büyüklere Masallar” adlı özgün oyununun galasını yaptı.

Düşevi'nden 'Beyaz Atlı Prens' Galası
Düşevi Oyuncuları, Berceste Akgün’ün yazdığı, Cem Kaynar’ın yönettiği 2015-2016 sezonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan profesyonel proje yardımı alarak hazırladığı Beyaz Atlı Prens “Büyüklere Masallar” adlı özgün oyun denemesi ile 15 Aralık’ta Türkiye Prömiyeri, 5 Ocak’ta da Galasını yaptı.

Düşevi oyuncularının Beyaz Atlı Prens “Büyüklere Masallar” oyununun kadrosu ise, yazan Berceste Akgün, Yönetmen Cem Kaynar, Yönetmen Yardımcısı Kübra Akça, Oyuncular Ferda Kaynar, Berceste Akgün, Dekor-Işık Tasarım Ersoy Çelikpazu, Şarkı Sözü ve Beste Derya Cesur, Kostüm Serap Acar, Efekt Uygar Karataş’tan oluşuyor.

Oyun sonrası açıklama yapan Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar, “Beyaz Atlı Prens doğadan yana, yaşadığımız şehrin gerçek dinamiklerini kaybetmemekten yana, dişil bakış açısından yana, sanattan yana bir oyundur. 18. yılımızda Düşevi Oyuncuları’nın en büyük özelliği, deneysel, kolaycı olmayan ve toplumumuzun en işlevsiz yanı olan düşünmek üzerine vurgu yapan sanat eserlerini seyirci ile buluşturmaktır. Zor olanı seçtik ve ekibimle bundan dolayı mutluyuz” dedi.

Oyun hakkında bilgi veren Kaynar, “ Bir AVM içerisindeki çocuk tiyatrosunun kapanmaması için eylem yapan iki kadın oyuncunun sahneye kendilerini kilitlemesi ile başlayan oyun seyirciye, büyük bir oyunun içerisindeyiz, bunu engellemek bizim elimizde duygusunu veriyor. Oyun, doğadan yana, dişil bakış açısından yana bir söz söylüyor. Yaşadığımız şehrin en önemli geçim kaynağı olan tütün ve tütün fabrikası üzerinden de önemli göndermeleri var. Ayrıca çağdaş bakış açısı ve sanattan yana, tiyatrodan yana olan bir şehir önermesi var” diye konuştu.

Oyun her hafta Salı günleri Gazi Sahnesi’nde sahnelenecektir.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.