Milli İttifak'ın Adayları Tanıtım Toplantısı

7 Haziran seçimlerine ‘Milli ittifak’ olarak girme kararı alan SP ve BBP’nin Malatya’daki milletvekili adayları partililere tanıtıldı.

Milli İttifak'ın Adayları Tanıtım Toplantısı

Saadet Partisi İl binasında düzenlenen toplantıda ilk olarak söz alan BBP İl Başkanı İbrahim İşleyen, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin geçmişlerinin temiz olduğunu ve bu milli ittifak ile iktidara talip olduklarını söyledi.

İşleyen, “Neden ittifak dedik, bu zulme dur demek için ittifak dedik. SP ve BBP bir babanın iki evladı gibi olan iki ılımlı ve sağ görüşlü bir partidir. Bizler bu anlamda Türkiye’nin geleceğine ufuk açacak milli ittifak dedik” diye konuştu.

Daha sonra söz alan SP İl Başkanı Mehmet Asiltürk ise konuşmasında, iktidar partisine yüklenerek SP olarak geçmiş dönemlerde asla yüzlerini kızartacak bir çalışma içerisine girmediklerini söyledi.

AK Parti’nin Malatya Milletvekili adaylarının açıklamalarını eleştiren Asiltürk, “Allah rızası için 12 kişinin çalıştığı bir fabrika kazandırlar mı? Bu siyasi parti ilk kez mi iktidara gelecek ki bu vaatlerde bulunuyor” dedi

Konuşmasın büyük bölümünde Hükümeti eleştiren Asiltürk, 7 Haziran seçimlerinin milletin önündeki son şans olduğunu ifade ederek milli ittifak ile girdikleri seçimlerde zaferle çıkacaklarına inandıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından SP ve BBP’nin Malatya’da seçime gireceği milletvekili adayları Osman Cemali Marasalı, Sema Altuntaş, Mustafa Sert, Turan Odabaşı, Derviş Erdoğan partililere tanıtıldı. Listenin son sırasındaki Cumali Akça’nın ise yurt dışında olması nedeniyle toplantıya katılamadığı belirtildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI