Kayseri 130 Kamera İle İzleniyor

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürü Maksut Güldaş, yılbaşı günü vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için şehri 130 kamera ile izlediklerini söyledi.

Kayseri 130 Kamera İle İzleniyor

2014’ün son saatlerinde Kayseri’de vatandaşların huzurlu ve güvenli şekilde yeni yıla girmelerini sağlamak için Emniyet Müdürlüğü ekipleri yoğun çalışma içerisinde. Vatandaşların eğlence mekanlarında ya da alternatif kutlamalarla yeni yılı karşılamaya hazırlandığı sırada polis ekipleri de kentin güvenliğini sağlamak için önlemlerini aldı. İl Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürü Maksut Güldaş, vatandaşların yeni yılını kutlayarak bugün için güvenlik önlemlerinin artırıldığını söyledi.

130 kamera ile Talas ilçesi ve şehir merkezini izlediklerini kaydeden Güldaş, “Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum. 2015 yılının sağlık sıhhat ve huzur getirmesini diliyorum. Bugüne özel olarak ihbar konuları ağır basmakta. Gerek 155 gerek e-posta ve SMS yoluyla gelen ihbarları anında değerlendirerek ve MOBESE kameralarını da kullanarak ekiplerimizi olay yerine yönlendiriyoruz. Şehrimizi Talas ilçesi de dahil olmak üzere 130 kamera ile izlemekteyiz” ifadelerini kullandı.
Vatandaşlara en hızlı şekilde yardımcı olabilmeleri için doğru adresin önemli olduğunu vurgulayan Güldaş, “Vatandaşlar ihbarlarını yaparken adres bilgilerini doğru olarak vermeleri durumunda ekiplerimizin olay yerine intikali hızlı gelişecektir. Bu suretle vatandaşımızın mağduriyeti en kısa sürede giderilmiş olacaktır” dedi.

Güldaş ayrıca SMS yolu ile de ihbarda bulunulabileceğini sözlerine ekleyerek, “Bu arada vatandaşlarımız ihbarlarını yaparken genellikle 155 yoluyla yapıyor. Engelli vatandaşlarımız, zor durumda olan vatandaşlarımız konuşamayacak durumda vatandaşlarımız da oluyor. Cep telefonlarıyla 155’e SMS gönderebilirler” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.