Sarıkayalı Kadınlar Dernek Kurdu

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde kadınlar, toplumda daha fazla yer almak amacıyla Güntülü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kadınlar Derneği'ni kurdu.

Dernek Başkanı Hicran Temur, bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında, Türkiye'nin ve dünyanın aydınlık geleceği için, yaşatmak için ve yaşamak ufkuna ulaşmış, sağlıklı bir neslin yetişmesini hedefleyip gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyetlerde bulunmak amacıyla derneklerini kurduklarını ifade etti.

Amaçlarının kadınlara ve toplumun her kesimine ulaşmak olduğunu dile getiren Temur, şunları kaydetti:
"Kadınların sorunlarını çözdüğümüz zaman toplumun sorunlarını çözmüş olacağız. Toplumda oluşan her türlü sorun aslında biz kadınları etkilemektedir. Bizim bu derneği kurmamızın asıl amacı proje yapmaktır. Bu projelerle artık dünyada ve Türkiye'de sivil toplum kuruluşları önemli bir yere gelmiştir. Bir yerin yönetiminde sivil toplum örgütlerinin sözleri dinleniyor ve onların görüşleri alınıyor."
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ise derneği ilk toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyerek, sosyal hayatta kadınların herkesten ve her şeyden daha büyük rol oynadıklarını belirtti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.