İnternet Kafeden Çocukları Sevindirecek Kampanya

Tokat'ın Niksar ilçesinde internet kafe işleten 24 yaşındaki Yasir Sarıca, ödev hazırlamak ve oyun için iş yerine gelen çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, derslerinde başarılı olmalarını sağlamak ve namaza alıştırmak amacıyla ödüllü kampanya başlattı.

İlçe merkezindeki iş yerinin camına ödüller ve gerekli şartların yer aldığı yazıyı asan Sarıca, kampanyayı ikinci yarıyıl sonuna kadar sürdürmeyi planlıyor. Ödüller ve şartların duyurulduğu yazı, görenlerin dikkatini çekiyor.
Sarıca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmesine üzüldüğünü söyledi.

Bu kapsamda, gençleri sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya, namaza alıştırmaya, eğitime ve sportif faaliyetlere yöneltmeye çalıştığını anlatan Sarıca, başlattığı kampanyayla gençlerin geleceğine katkı sağlamak istediğini belirtti.

Gelecek nesillerin iyi yetiştirilmesi gerektiğine dikkati çeken Sarıca, derslerinde başarılı olarak takdir ve teşekkür belgesi alanlara, spor yapanlara, camiye gidenlere ödül vermeyi düşündüğünü belirterek, "Ödülleri maddeler halinde sıraladım. Bu hazırladığım kurallara uyanları, belirli saatlerde ücretsiz internetle ödüllendireceğim. Kampanya, ikinci dönem sonuna kadar devam edecek" dedi.

Ödüller hakkında bilgi veren Sarıca, "Batacaksak, gençleri iyi yola çekerek batalım. Sözümüz, senettir" ifadesini kullandı.
Yasir Sarıca'nın çocuklara ve gençlere yönelik başlattığı kampanya kapsamındaki ödüller ve gerekli şartlar şöyle:
- 1. dönem sonundan itibaren, takdir belgesini getirene yaz tatiline kadar her ay sıfırlanmak üzere aylık 4 saat internet kullanımı hediyemizdir. Hafta sonları kullanılacaktır.
- 1. dönem takdir belgesini getirene istediği bir oyun bedava yüklenecektir.
- Teşekkür, takdir ve lisanslı sporcu belgelerini getirene paten dersi bedava verilecektir. (Paten, kullanıcı tarafından temin edilecektir.)
- Benimle 5 kere namaza gelene 30 dakika ücretsiz internet. (cuma namazı hariçtir.)
- Benimle camiye gelip 2 defa müezzin olana 30 dakika internet kullanımı hediyemizdir.
- Sigaraya bağımlılığı olup bırakanlara da kesin bıraktığına kanaat getirdiğimde benden güzellikler.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI