Akhisar’da Ring Yolunda 3. Etap Sona Erdi

Akhisar trafiğini rahatlatmak amacıyla şehir merkezini çevreleyen 10 kilometrelik yolu ring yolunun 3. Etabında sona gelindi.

Akhisar’da Ring Yolunda 3. Etap Sona Erdi
Reşatbey Mahallesi'nde bulunan 3. Kısımdaki 900 metre uzunluğunda 30 metre genişliğindeki ring yolu trafiğe açılmasının ardından 10 kilometrelik yolun yüzde 90’ında trafik işlemeye başladı.

Akhisar’ın trafiğini rahatlatmak maksadıyla Trafik Master Planları'nın olduğuna dikkat çeken Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı şunları kaydetti: “Akhisar’daki trafik ile ilgili konuşulabilecek sıkıntıları şimdiden bertaraf edilmesi için projeler oluşturuyoruz. Bir taraftan kentsel dönüşüm alanını hazırladık, arkasından trafik mastır planımız var. Bunların hepsi bir araya gelerek inşallah kısa, orta ve uzun vadede Akhisar’daki trafik sorununu yapılandıracağız. Ve daha rahat daha yaşanabilir bir Akhisar’a ulaşmak istiyoruz.

Trafik sorununu çözecek en önemli projemiz ring yolundaki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ring yolu üzerinde bulunan onlarca arazi üzerinde kamulaştırma yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Reşatbey Mahallemizdeki 3. Etap çalışmada sona gelindi ve Cumhuriyet Mahallesindeki dördüncü etap çalışmalarımız başladı.

Reşatbey Mahallesi içerisinde bulunan Zeytinliova yolu üzerindeki trafik biraz daha rahatlayacaktır. Ring yolu üzerindeki arazilerin yüzde 90’ı kamulaştırıldı. Yüzde 80’i trafiğe açıldı ve yüzde 60’lık kısmı taş kaplama ve sathi kaplama tamamlanarak ışıklandırılması yapıldı. Başladığımız Mastır planımız aynen uygulanıyor, merkezdeki trafik yoğunluğumuz ring yolu sayesinde rahatlayacaktır.

Öte yandan trafik sorununa kesin çözmek için ring yolu çözümünün yanında Akhisar’daki merkez sayısını da arttırarak çözmek istiyoruz. Bu konudaki ısrarlı çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI