Darende’de Bisiklet Turu Düzenlenecek

Malatya’nın Darende ilçesinde bisiklet turunun düzenleneceği bildirildi.

Darende’de Bisiklet Turu Düzenlenecek
Bisiklet turunun düzenlenecek olması nedeniyle Bisiklet Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Mustafa Ekici, Darende Kaymakamlığı’nı ziyaret etti.

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, “Bisiklet Federasyonu Malatya İl Temsilciliği ve Kaymakamlığımız Proje Ofisi ortaklığında yürütülen çalışma kapsamında Ekim ayı içerisinde Malatya merkezden ilçemize bisiklet turu düzenlenecek. Yaklaşık 30 sporcunun katılacağı organize ile turizm potansiyeli ile dikkat çeken ilçemizin tanıtımına katkı sağlanması hedefleniyor. Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek faaliyetle bisiklet sporcuları Günpınar Şelalesi, Somuncu Baba mesire alanı, Hasan Gazi Türbesi, Yalnız Minareler, Bedesten, Zengibar Kalesi, Balaban İçmeceleri, Erzincani Camii gibi alanları gezerek bisiklet turu atacaklar” denildi.

Bisiklet Federasyonu İl temsilcisi Mustafa Ekici yaptığı açıklamada, “Birçok ilde faaliyetler gerçekleştirdik. Darende önemli bir bölge, bölgenin potansiyel zenginliği dikkat çekici bence uluslararası organizasyonlara bir başlangıç olmalı. Organizasyona çok sayıda katılımın olması bekleniyor” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.