Su Ürünleri Kontrol İı Denize İndirildi
Ordu İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Musa Sağlam, su ürünleri kontrol ve denetim hizmetlerinde kullanmak üzere müdürlüğe tahsis edilen teknenin denize indirildiğini söyledi.
![Su Ürünleri Kontrol İı Denize İndirildi](https://images.beyazgazete.com/haber/2013/8/15/20130815_su-urunleri-kontrol-ii-denize-indirildi.jpg)
İlin Bir deniz kenti olduğunu ifade eden Sağlam, “Bilindiği üzere, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu’nun 33 üncü maddesi ile su ürünlerinin, deniz ve iç suların koruma ve kontrolü ile yetkilendirilen kurumlardan biride Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıdır. İlimizin bir deniz kenti ve önemli bir balıkçılık merkezlerinden biri olması nedeniyle denetim ve kontrollerin etkinliğinin ve caydırıcılığın arttırılması, böylece sürdürülebilir avcılığın devamının sağlanması amacıyla denizde kontrol ve denetim Müdürlüğümüze ait Yunus-7 isimli kontrol teknesi ve yeni su ürünleri kontrol teknesi ile beraber yapılacaktır” diye konuştu.