SATSO Ağustos Ayı Meclis Toplantısı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Adnan Borazancıoğlu başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile yapıldı.

SATSO Ağustos Ayı Meclis Toplantısı
Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Borazancıoğlu, geçtiğimiz günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili milletçe yaşanan kederi dile getirerek SATSO öncülüğünde tüm sivil toplum örgütleri ile ortak telin yayınladıklarını ve birlik ve beraberliği bir kez daha gösterdiklerini belirtti.

Borazancıoğlu ayrıca “Biz bu filmi daha önce gördük. 26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos 1922’de tamamlanan büyük taarruzla bu filmin zaferini yaşadık. Yarın bu zaferi tekrar idrak edeceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1078 nolu meclis oturumuna ait tutanağın görüşülmesi ve tasvibi ile Temmuz ayı kat-i mizan ve ekleri ile Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanlığının bütçe izleme raporunun müzakeresi ve tasdiki maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

Hesapları İnceleme Komisyon Başkanı Necmi İbil'in bütçe izleme raporunu sunumunun ardından kürsüye gelen Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Yönetim Kurulu'nun aylık faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kösemusul “Üyelerimiz için Yeni teşvik yasasından yararlanılarak Sakarya ve bölge ekonomisinin gelişimi, şehrin kalkınması, yatırıma dayalı istihdamın artırılmasının sağlanması adına SATSO Binasında ofisi bulunan MARKA Doğu Marmara Kalkınma Ajansı görevlileri, yetkili olarak sizlere bilgi vermeye hazırlar. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Yeni Teşvik Kanununda yapılan düzenleme ile yatırımcıların işini kolaylaştırmak için genel teşvik uygulamaları kapsamında olan yatırımlarda Teşvik Belgesi düzenlemek için yetkilendirildi. Ayrıca Kalkınma Ajansı MARKA kendi bölgesinde bugüne kadar verilmiş teşvik belgeli yatırımların da izlemesini yapacak. MARKA, daha önceden Ankara’da yapılan teşvik belgesi düzenleme işlemlerini de bölgesinde yapacak” dedi.

Kösemusul sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Otomotiv Şehri Sakarya” hedefine, makro düzeyde Sakarya’yı dönüştürecek büyük bir ideal olarak bakıyoruz. Otomotiv çalıstayı sonuç raporu; 22. Meslek Komitesi’nin SATSO’da yaptığı toplantıda değerlendirdi. Otomotiv çalıştayları sonuç raporu Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Rektör Muzaffer Elmas ile paylaşıldı. Bu konuda tüm erklere görevler düşeceği ve bu yolda beraberce çalışılması gerektiği hem fikir olundu.

Hazırladığımız yol haritasını ve planladığımız projelerimizi şehrin aktörleri ile paylaşarak şehrimizin ve bölgemizin dinamiklerini harekete geçirmek, söz konusu yol haritasını Ortak Stratejik Plana dönüştürmek için kritik öneme sahiptir. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Taraklı’da turizme katkı amacıyla aldığımız fenerli konak, mimari yapısının çok özel olması nedeniyle müze olarak değerlenecek. Yapının restorasyon masraflarını Taraklı Belediyesi aracılığı ile Sakarya Valiliği İl Özel İdaresi sağlayacak. SATSO katkısını belirtir levha asılarak turizme müze olarak hizmet verecek binanın yaşaması için SATSO olarak desteğimizi sürdüreceğiz.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.