Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz

Başbakan Erdoğan, AK Parti İl Gençlik Kolları'nın İstanbul'da düzenlediği kongreye, telekonferans yöntemiyle katılarak bir konuşma yaptı. Erdoğan, ''Bu ülkenin kurumları arasında bir çekişme yoktur, olamaz. Sınırları aşan her girişim yetki gaspıdır. Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz'' diye konuştu.

Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz
Geçen hafta ikinci ameliyatını geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresi'ne telekonferans yöntemiyle katıldı ve MİT kriziyle ilgili ilk yorumunu yaptı. Erdoğan, 'Emniyet, asker ve istihbarat dahil tüm kurumlar uyum içinde çalışıyor. Hiçbir tezgaha ve fitne girişimine izin vermeyiz. 'dedi.

Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmada modern ve dindar gençlik söylemini yineledi.

Erdoğan kongreye seslendiği kongrede şunları söyledi:

''26 Kasım'da geçirdiğim operasyonun nihai aşaması ve rutin parçası olan son durum nedeniyle, doktorlarımızın tavsiyesi üzerine evimde istirahata devam ediyorum. Geçen hafta içinde rutin çalışmalarımıza kısmen başladık. İnşallah bu hafta itibariyle de rutin mesaiye başlayacağız.

81 vilayette, Türkün Kürdün Lazın çerkezin Boşnağın Sünninin Alevinin kısacısı bu ülkedeki tüm renklerin partisidir. AK parti belli zümrelerin, seçkinlerin, belli öevrelerin hele hele çetelerin partisi hiç değildir.

'SEÇİLMİŞLERİ ATANMIŞLARA KUL ETMEYİZ'
Hiç kimsenin önünde eğilmeyiz, hiç kimseye eyvallah demeyiz. Biz milletin emanetini taşıyoruz. TBMM'nin tasarrufunu farKlı yerlere çekenler utanç yaşar. Demokraside yasama-yürütme ve yargının görevleri bellidir. Sınırları aşan her girişim yetki gaspıdır. Biz bu ülkede hiçbir zaman gayrı meşruluğa izin vermeyiz. Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz.

'KURUMLAR ARASINDA BİR ÇEKİŞME OLAMAZ'
Münferit hadiseleri kaşıyanlar, abartanlar, farklı mecralara çekmek isteyenler Türkiye'nin düşmanlarına hizmet etmiş olurlar. Bu ülkenin kurumları arasında bir çekişme yoktur, olamaz. Yazarları, aydınları, medyayı ve özellikle siyasetçileri daha sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Bunu yapanlar mahçup olacaklardır. Kimse AK Parti'yi gönülden seven kesimlerin gönül dünyasını kirletemez.

'MODERN DİNDAR BİR GENÇLİK'
Bu ülkede geçmişte yapılan hatalarla milletimize de ülkemize de ağır bedeller ödetildi. Buna tekrar razı olamayız. Onun için en büyük yatırımı yeni nesillere yapıyoruz. İyi eğitim almış, bilgi ve hikmetle donanmış bir gençlik için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Modern dindar bir gençlikten bahsediyorum. Diline, dinine sahip çıkan bir gençlikten bahsediyorum. ''